in

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, 30 depremzedenin tedavisi sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İzmir’e getirilen 30 depremzedenin tedavisine Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesinde devam ediliyor

ege-universitesi-rektorlugu-gorevine-yeniden-atanan-budaktan-tesekkur-mesaji

EÜ’den yapılan açıklamaya göre, depremlerin ardından Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda deprem bölgesinden 421 hasta ve yaralı, tedavileri için EÜ Hastanesi’ne sevk edildi.

Hasta ve yaralılardan 391’inin tedavisinin tamamlandığı, 30’unun tedavisine çeşitli birimlerde devam edildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, depremzedeler için tüm ülkenin olduğu gibi üniversitelerinin de seferber olduğunu belirtti.

Deprem sonrasında afetzedelerin başta sağlık olmak üzere her türlü yardımı sunmak için üniversite olarak kenetlendiklerini aktaran Budak, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın öncülüğünde devletimizin tüm kurumları deprem bölgesi için seferber oldu. Bölgemizin en büyük ve en donanımlı hastanesine sahip bir üniversiteyiz. Biz de hastanemizin tüm imkan ve olanaklarını, tüm gücünü vatandaşlarımızın tedavileri için kullanıyoruz. 391 vatandaşımızı taburcu ettik. 30’unun tedavisi sürüyor. El birliği ile yaralarımızı sarıyoruz. Vefat eden vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Yaralılarımıza Allah’tan şifa diliyorum. Sağlık ekiplerimiz, kurtarma ekiplerimiz depremin ilk dakikasından itibaren insanüstü bir gayretle görev yaptılar. Hepsine teşekkür ediyorum.” – AA

 

izmirde-eyt-basvurusu-40-bini-asti

İzmir’de SGK Müdürü Yavuz Kurt’tan açıklama: EYT başvurusu 40 bini aştı

alacak-verecek-kavgasinda-kan-akti-1-yarali

Alacak-verecek kavgasında kan aktı: 1 yaralı