in ,

Ege Üniversitesi Hastanesi’ne koronavirüs şikayetiyle gelenler için yeni alan

EÜTF Hastanesi Acil Servisinin giriş bölümü fiziki anlamda yenilendi ve koronavirüs şikayetiyle gelen hastalar için yeni alan oluşturuldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi Acil Servisinin giriş bölümü fiziki anlamda yenilenirken modern tıbbi cihazlarla donatıldı, öte yandan koronavirüs şüphesiyle başvuran hastalara yönelik bulaş riskini en aza indirecek şekilde negatif basınçlı yeni bir alan oluşturuldu. Hizmet vermeye başlayan alanda incelemelerde bulunan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yatırımların hız kesmeden devam ettiğini, yeni alanların hayırlı olmasını diledi.

EÜTF Hastanesinin Acil Servis girişi, modern tıbbi cihazlarla donatılıp sağlık hizmetinin daha kaliteli verilmesi amacıyla yenilendi. Fiziki ve alt yapı yenileme çalışmaları tamamlanan acil serviste incelemelerde bulunan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, hastane yönetiminden bilgi aldı. Acil servise başvuran hastaların ilk girişten itibaren tüm tıbbi değerlerinin dijital dosyalarına işlenmeye başladığını söyleyen Rektör Budak, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi A Plus Hastanemize yatırımlarımız sürüyor. Hastanemizin acil servis girişini yeniden düzenledik ve hem sağlık çalışanlar açısından hem de hasta yakınları ile hastalarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri açısından çok daha modern bir girişi projelendirip uygulamaya aldık. Şu anda kullanılmaya başlandı. Hem hastalarımız hem de sağlık çalışanlarımız bundan memnun aynı zamanda da sağlık çalışanlarımızın güvenliği anlamında da bu fiziki önlemlerimiz önemli. Tıp Fakültesi Hastanemize, çalışanlarımıza ve hastalarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Koronavirüs şüphesiyle başvuran hastalara yönelik de yeni bir alan oluşturduklarına dikkat çeken Rektör Budak, 9 hasta kabini ve 2 muayene odasının bulunduğu alanın bulaş riskini en aza indirmek için negatif basınçlı havalandırma sistemiyle donatıldığını söyledi. Örnek alım kabinleri ve diğer alanlarda modern tıbbi cihazların kullanılacağını dile getiren Rektör budak, “Yeni bir Covid poliklinik girişi düzenledik. Bulaş riskinin en aza indirilmesi açısından kabinleriyle muayene odalarıyla en ince detaylar planlanarak yeni bir yapı oluşturduk” diye konuştu.

bayrakli-zabitasindan-semt-pazarlarina-kontrol

Bayraklı Zabıtası’ndan semt pazarlarına kontrol

beko-depremlerden-ders-almadiniz-insanlarin-olmesinden-zevk-aliyorsunuz

Kani Beko’dan, Bakan Selçuk’a engelli istihdamı önerisi