in ,

Egeelderfed Elazığ ile İzmir arasında köprü oldu

Deprem bölgesi Elazığ’dan İzmir’e yardım 24 Ocak da 6.8’lik depremle sarsılan ve yaraları sarılmaya devam eden Elazığ’dan, şiddetindeki vurduğu depremin İzmir’e 1 tır yardım malzemeleri İzmir’e ulaştı

egeelderfed-elazig-ile-izmir-arasinda-kopru-oldu

Elazığ Belediye Başkanı Şerif Şerifoğulları, talimatı ile İzmir’de depremden etkilenen vatandaş için gönderilen, erzak ve ihtiyaç malzemelerinin bölgeye ulaştı. Elazığ Belediyesi tarafından İzmir depreminden etkilenen vatandaşlar için gönderilen bir TIR dolusu erzak ve ihtiyaç malzemeleri Bayraklı Belediyesi Başkanı Serdar Sandal ve Belediye yetkililerine ulaştırıldı.

EGELFED ( Ege Elazığ Dernekleri Federasyonu ) Başkanı Nejat AK ve yönetim kurulu tarafından Bayraklı Belediyesi AFET toplama merkezinde Belediye Başkanın Serdal Sandal ve ekibine teslim edildi.

Elazığ Belediyesi Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatlarıyla Hayır Çarşısında hummalı hazırlıklar yapıldıktan sonra yola çıkan yardım Tır’ında yorgan, battaniye, çocuk bezi, kıyafet, gıda kolileri, maske ve dezenfektanları bulunuyor.

EGELFED ( Ege Elazığ Dernekleri Federasyonu ) Başkanı Nejat AK, “ Geçtiğimiz aylar içerisinde büyük bir özveri ile şehrimize yardımlarını esirgemeyen İzmir’li hemşeri ve yetkililerin duyarlılığını unutmak mümkün değldi. Depremin ilk gününden beri yanımızda olan bütün İzmir halkımıza burada tekrar teşekkür ediyoruz. Yaşadığımız şehrimiz olan İzmir’de geçtiğimiz gün meydana gelen deprem dolayısıyla Federasyonumuz olarak her türlü desteği verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerif Oğullarının bizleri bu konuda destek olma talebini büyük bir huzur içerinde kabul ederek, İzmir’de en çok zarar gören Bayraklı bölgesine gönderilen ihtiyaç malzemelerini teslim ettik.

EGELFED Başkanı Nejat AK, İzmir halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralı hemşerilerimize ise sağlık diliyoruz. Bizlere bu onurlu görevi uygun gören Elazığ Belediye Başkanımıza, talebimizi olumlu karşılayarak bizleri kabul eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal’a, Narlıdere Belediye Başkanımız Ali Engin’e, Çiğli Belediye Başkanımız Utku Gümrükçü’ye ve her zaman hemşerilerinin yanında olan Elazığ Milletvekilimiz Gürsel Erol bey’e yönetim kurulumuz ile bütün belediye çalışan ve gönüllülerini teşekkür ediyoruz” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ,“ Değerli Elazığlıların nezninde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarına, EGELFED ( Ege Elazığ Dernekleri Federasyonu ) Başkanı Nejat AK ve yönetim kuruluna duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiklerini” söyledi.

deprem-cantasinda-neler-olmali

Depreme çantası nasıl hazırlanmalı, neler olmalı?

burhan-kuzu-son-yolculuguna-ugurlandi

Korona virüsten vefat eden Prof. Dr. Burhan Kuzu son yolculuğuna uğurlandı