in

Egeli üniversiteler gençler için el ele verdi

Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde 20-21 Mart tarihlerinde yapılacak olan Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’nın (EGEKAF) “Tanıtım Toplantısı” EÜ Yeni Senato Salonunda yapıldı.

Egekaf

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Ege Bölgesi’ndeki 16 üniversitenin rektörlerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, İzmir Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile İzmir ve Ege Bölgesi’nden oda ve borsaların temsilcileri katıldı.

ege-universitesi-kariyer-gunleri

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde ve Ege Üniversitesinin koordinatörlüğünde düzenlenecek olan Ege Bölgesi Kariyer Fuarı ile ilgili yapılan hazırlıklar ve planlanan organizasyonlar paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Ege Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde, düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nın tanıtım toplantısında konuşan Doç. Dr. Atay, “Kaybedeni olmayan bir iş yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın doğrudan ve açık desteği ile biz şu an İzmir’deyiz. Rektör Hocamıza ve Ticaret Odası Başkanımıza nitelikli girişimleri için teşekkür ediyorum. İzmir, çok büyük iş yapacak. 10 organizasyon içerisinde en büyük performansı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

‘Atmosfer yaratmayı planlıyoruz’

Rektör Necdet Budak ise “Öğrencilerimizin kariyer hedeflerini belirlemelerinde onlara gerekli imkânları sağlayarak, gelecek ile ilgili kaygılarını azaltmaya yardımcı olmak, biz üniversitelerin en temel görevleri arasındadır.  Bu bilinçten hareketle, Fuar süresince öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm imkânları elde edebileceği bir atmosfer yaratmayı planlıyoruz” dedi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Kariyer Fuarı’nın çok önemli bir boşluğu dolduracağını ifade ederek, “Eğitimli işgücümüzün bu fuar ve benzer yapılanmalar sayesinde kurumlarla ve şirketlerle bir araya gelmesi, çok önemli. Gençlerimizin kafalarında yüzlerce soru işareti var. Bu soruların uzmanlarca yanıtlanması, doğru yönlendirmelerle iş yaşamına hazırlanmaları hayati önem taşıyor” dedi.

Rana Beyza ÖZTÜRK

 

bomba-yuklu-arac-patladi-cok-sayida-yarali-var

Bomba yüklü araç patladı! Çok sayıda yaralı var

ahmet-dogruyol

“Siyaset elini çekerse taahhüde gerek kalmaz”