Havalimanında yoğunluk başladı Havalimanında yoğunluk başladı

Sunuculuğunu Aydın Yavuzer ve Havva Keskin’in yaptığı etkinliğe çok sayıda edebiyat tutkunu katıldı. Etkinlikte; Rumelili şairler, Nazım Hikmet Ran şiirleriyle katılımcılara seslendi, ardından şair Recep Şikar, Nazım Hikmet Ran için yazdığı şiirlerden örnekler sundu.

 Ege Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Mustafa Kemal Uzunkaya, birlik içinde ortak hareket ederek örnek bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Etkinliğin düzenlemesi için salon ve olanakları tahsis eden Karşıyaka Belediye Başkanı B.Yıldız Uysal’a teşekkür eden Başkan Uzunkaya, “Rumeli Balkan dernekleri olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Ortaklaşa etkinlikler düzenlemeliyiz ki etkinliğimiz güçlü olsun. Karşıyaka Makedonya Göçmenleri Derneği ile birlikte böyle güzel bir etkinlik düzenledik. Nazım Hikmet Ran'ı anma etkinliğimizde emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

‘ŞİİRLERİNE HAYAT VERİLDİ’

Karşıyaka Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Remzi Akyürek de etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu STK Yerleşkesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz, "Rumeli Şairlerinin Dilinden" serimizin ilk konuğu dünyaca tanınan Rumeli-Balkan kökenli şairimiz Nazım Hikmet Ran... Aydın Yavuzer ve Havva Keskin hocaların hazırlayıp sunduğu anma programında, Mordoğan Yaşam Dostları Derneği üyelerinin ve Karşıyakalı şairlerimizin sesinden, Nazım Hikmet'in şiirlerine yeniden hayat verildi. 3 Haziran Nazım Hikmet 'i anma etkinliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen katkı sunan STK Yerleşkesi Koordinatörü Saadet Uylaş ve Damla Özvarol'a, Aydın Yavuzer ve Havva Keskin başta olmak üzere bütün şairlerimize, bizleri yalnız bırakmayan değerli konuklarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

Kaynak: Bülten