in , ,

Ege’ye İdlib’den şehit ateşi düştü

Suriye’nin İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut ve Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in Uşak ve Afyonkarahisar’daki ailesine şehadet haberi ulaştı. 

egeye-idlibden-sehit-atesi-dustu

Şehidin Sanayi Mahallesi Dokuma Sokak’taki baba ocağına gelen Kaymakam Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Necip Kacar ve İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, şehadet haberini, baba Mehmet ile anne Arzu Şahin Ankara’da olduğu için kardeşi Gökhan Şahin’e verdi. Şehidin kardeşi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etti. Şahin’in ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu. Öte yandan Süleyman Şahin’in evli ve 2 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Uşak’a acı haber ulaştı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut’un Uşak’taki baba evine şehadet haberi ulaştı.  Şehit Ali Turgut’un (39) Banaz ilçesine bağlı Büyükoturak Köyü’ndeki babaevine gelen Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, aile yakınlarına acı haberi verdi.  Haberi alan şehidin annesi Sultan ve babası Ahmet Turgut, askeri yetkililer ve mahalle sakinlerince teskin edilmeye çalışıldı. Şehit ailesinin evine Türk bayrağı asıldı. (AA)

engelli-gence-iskence-davasinda-flas-gelisme

Engelli gence işkence davasında flaş gelişme

yucelden-sehitlerimiz-icin-bassagligi-mesaji

Yücel’den şehitlerimiz için başsağlığı mesajı