MEMDUH GÜNEY-EGE TELGRAF-Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) “3600 Ek gösterge, hemen meclise” başlıklı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada 2 Temmuz 2022 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile iki buçuk milyon kamu çalışanının 3600 ek gösterge kapsamına alındığı aktarıldı. Açıklamanın devamında, “Yıllardır bu yasayı bekleyen kamu çalışanları adına büyük bir müjde olan 3600 ek gösterge düzenlemesinin, yönetim kademesinde olan şeflerimiz, teknik personellerimiz, memurlarımız ve yardımcı hizmetler sınıfımız açısından da eksik kalmıştır, hayal kırıklığı yaşatmıştır” ifadesi kullanıldı.

“EK GÖSTERGE KONUSU ANA GÜNDEMİMİZ OLDU”

Turkcell’in paket aşımını önleyen servisi ücretsiz oldu Turkcell’in paket aşımını önleyen servisi ücretsiz oldu

“3600 ek göstergenin eksik kalan tarafının tamamlanması, erişim kısıtlamasının kaldırılması, kamu çalışanlarının tamamını kapsaması için TEÇ-SEN olarak sürekli eylemsel hale geçtik” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada “Gerek basın açıklamalarımızda ve eylemlerimizde gerek mitinglerimizde gerekse Ankara’ya yaptığımız yürüyüşümüzle gerekse grevlerimizde 3600 ek gösterge konusu ana gündemimiz oldu” ifadeleri kullanıldı.

“MECLİSE GETİRİLMEMİŞ OLMASINI KABUL ETMİYORUZ”

Açıklamanın geri kalanında ise, “14 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimlerinden önce sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verileceği sözüne rağmen çalışma bakanı tarafından kanun teklifinin hazır olduğu söylenmesine rağmen ve toplu sözleşme masasında mutabakat altına alınmasına rağmen bugüne kadar meclise getirilmemiş olmasını kabul etmiyoruz. Birinci dereceye gelen her kamu çalışanına 3600 ek gösterge sözünün tutulması için bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünden bir defa daha sesleniyoruz” diye belirtildi.

Kaynak: EGE TELGRAFMuhabir: Memduh Güney