in ,

Eğlenceli etkinlik ile okul açılışı

İzmir Karabağlar Agah Efendi İlkokulu yeni eğitim-öğretim yılına etkinliklerle başladı. Okul müdürü Burçak Akseki, velilerin desteğiyle düzenlenen etkinliğin hem öğrencileri hem velileri hem de öğretmenleri motive ederek keyifli bir yıla adım attıklarını söyledi

eglenceli-etkinlik-ile-okul-acilisi

İzmir Karabağlar Agah Efendi İlkokulu, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasına özel öğrencilere eğlenceli aktiviteler, etkinlikler hazırladı. Okul aile birliği ve diğer velilerin desteğiyle hazırlanan etkinlikte çocuklardan beklediklerinden daha keyifli geri dönüş aldıklarını belirten okul müdürü Burçak Akseki “ Okul sadece derslerin öğretildiği bir yer değil, toplumda birlikte yaşamanın, kurallara uyarak hareket etmenin de nasıl olduğunu gösteren yer de olmalı” dedi.

Minnie ve Mickey Mouse ile oyunlar oynandı

2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasına özel Agah Efendi İlkokulunda öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenlendi. Okulun bahçesine kurulan ve velilerin görev aldığı stantlarda öğrencilere ücretsiz olarak yiyecek, içecek verildi.

Öğrencilere yüz boyama etkinliği, sosis balonlara figürler yapıldı. Kar makinesi getirilerek çocuklara suni kar yağdırıldı. Ayrıca iki palyaço ve Minnie ile Mickey Mouse okul bahçesinde düzenlenen etkinlik ve oyunlarda çocuklarla birlikteydi.

Okul müdürü Burçak Akseki, “Çocuklarımızın yeni döneme keyifli şekilde başlamalarını sağladık” dedi.

“Bu organizasyonu velilerimizin desteğiyle yaptık”

Organizasyonun yapılmasında ve hazırlık sürecinde sponsorlarının olmadığını belirten okul müdürü Akseki,” Bu organizasyon tamamen okul aile birliği ve velilerin desteğiyle gerçekleşti. Belediyeden yalnızca çadır ödünç aldık” dedi.

“Okul sadece akademik bilgilerin öğrenildiği bir yer değil”

Eğitim-öğretim yılında çocukların okulu sevmesi için çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyleyen okul müdürü Burçak Akseki, bu sene Coşkun Aral ve Nuri Pınar’ı beklediklerini söyledi. Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi ile geçen sene yürütmüş oldukları projelerin bu sene de devam etmesini umduğunu ifade eden Akseki, okulun sadece akademik bilgilerin öğretildiği yer olmadığını da belirtti.
Burçak Akseki şu ifadeleri kullandı:
“Okul sadece derslerin öğretildiği bir yer değil, toplumda birlikte yaşamanın, kurallara uyarak hareket etmenin de nasıl olduğunu gösteren yer de olmalı. “

Herkes yeni eğitim-öğretim yılına motive başladı

Burçak Akseski, çocuklardan aldıkları tepkilerin öğretmenleri ve velileri çok mutlu ettiğini ifade ederek, “Birinci sınıfa başlayan çocuklar bu etkinlik sayesinde ağlamadı, okulun keyifli bir yer olduğunu ve güzel şeylerin olabileceğini anladılar. Üst sınıfa geçen öğrencilerimiz okulu ve arkadaşlarını özlemişler dolayısıyla onlar da çok keyif aldı. Bu şekilde başlamak hem onları hem velileri hem de bizleri motive etti. Yeni eğitim öğretim yılına mutlu bir şekilde başladık” dedi.

catalina-kanalini-11-saat-59-dakikada-gecen-bengisu-avci-yurda-dondu

Catalina Kanalı’nı 11 saat 59 dakikada geçen Bengisu Avcı, yurda döndü

TSYD İzmir’den voleybolda 8’inci turnuva