Didar Demirci / EGE TELGRAF- Genel kurulda Denetim ve Faaliyet raporları okunarak oylandı. EMD 17. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Turgay Türker ve Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Ankara Muhabiri Mehmet Kaya yarışıyor.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.39.27 (1)

İzmir heyetinin de katıldığı Olağan Genel Kurul’da konuşan EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, İzmir Şube’nin meslektaşlar için yürüttüğü projeleri anlattı.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.39.27

Seçime giren adaylara da başarılar dileyen Demircan, “Yerel basın yaşasın diye bir kampanya yürüttük. Orada kamu yararına bir dernek olmayı orada anladık. Biz orada 1 milyon 200 bin TL gibi bir kaynak topladık. 60 gazeteci arkadaşımıza ekipman desteği topladık. Kamu yararına dernek kamuyla kol kola gezmek değil aslında... Biz son dönem kuşaklar arası yetenek alışverişi program başlattık. Burada da yapılabilir aynı şey. Kuşaklar arası bilgi alışverişi sağlıyoruz. Seçim olduğu için burada İzmir Şube’nin tavrı da merak ediliyor... Biz iki adaya da aynı uzaklıktayız. Hangi seçilirse bizim başkanımızdır. Biz geçen dönem Tuncay Başkanla da iyi ilişkilerimiz vardır. İzmir Şube’nin özerkliği bizim için çok hassas bunun korunması kim seçilirse seçilsin önemli” diye konuştu.
Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.39.23

GAPPİ’DEN BASIN ÖRGÜTLERİNE “BİRLİK” ÇAĞRISI
 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Cemiyetin ve EMD İzmir Şube’nin birbirini bütünleyen iki kuruluş olduğunun altını çizdi. Basın İlan Kurumu son toplantısının ardından “Soluksuz kaldık” diyerek mesleği bekleyen yeni sorunları yeniden hatırlatan Gappi, “Böyle bir süreç yaşarken tüm meslek örgütlerinin birbirine destek vermesi ve mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ankara’da bunu çok göremiyorum. Türkiye’de en sıkıntılı sektörüz. O nedenle iş birliğinin artması gerektiğini düşünüyorum. Öyle bir noktadayız ki artık, çok ciddi başlıklarımız var. En kısa zamanda birlikte ulusal bir konferans yapmayı temenni ediyorum” mesajı verdi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.39.26

EMD Genel Kurulu’nda bazı üyelerin eksik bilgi nedeniyle üyeliklerinin dondurulması tartışma konusu oldu.

Buca Otoyolu’nda yangın Buca Otoyolu’nda yangın

Gazeteci Çiğdem Toker de EMD yönetimine bu kadar süre içinde verdikleri emek nedeniyle teşekkürlerini belirtti. EMD’nin mesleğe bakışına büyük katkısı olduğunu vurgulayan Toker, “O değerlerden biri de dayanışmaydı. Aslolan dayanışma duygusunun ve dayanışmanın kalıcı olmasıdır” mesajı verdi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.39.27 (2)

Konuşmaların ardından söz, başkan adayları Turgay Türker ve Mehmet Kaya'ya verildi. Türker ve Kaya, bundan sonraki süreçte daha da ileriye götürecek çalışmaları hayata geçireceklerini vaat ederek herkesten destek bekledikleri mesajını verdi. 

Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy kullanma işlemine geçildi... 

Kaynak: Ege Telgraf