Memduh GÜNEY-EGE TELGRAF/İzmir Ekonomi Muhabirleri Derneği Şubesi üyeleri Abdullah Bozkurt, Adnan Çağlayan, Aytaç Sefiloğlu, Barış Kudar, Cemil Çelik, Füsun Çağlar, Güler Özkan, Mehmet Çapman, Özden Alpdağ, Yaşar Sezginer ve Yener Özkesen için düzenlenen anma programı, İzmir Hisarönü Camii önünde gerçekleşti.

Anma programında konuşan Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, anma töreninin 15. yılını kutladıklarını belirterek, "15 yıldır bu anma programını düzenliyoruz. Ne yazık ki, her geçen yıl kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı artıyor. Başlangıçta 4 meslektaşımızı anarak başlamıştık, ancak bu yıl 11 meslektaşımızı anıyoruz. Hepsi bir ömür boyu ekonomi gazeteciliğine katkıda bulunan değerli insanlardı. Bazılarıyla geçmişte birlikte çalışma şansı bulduk. Hakikaten gazetecilik etiğine bağlı, ahlaki ilkeleriyle hareket ederek bu mesleği icra ettiler. Dualarımız onlarla, mekanları cennet olsun. Hak ettikleri şekilde anılmayı fazlasıyla hak ediyorlar" dedi.

Bekilli dev yatırımlarla daha güzel olacak Bekilli dev yatırımlarla daha güzel olacak

Demircan, ayrıca "İzmir Ekonomi Basın Tarihi" isimli bir kitap projesi üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Uzun bir süre üzerinde çalıştık ve şu anda bir noktaya getirdik. Proje üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen süreçte tamamlamayı hedeflediğimiz kitap projesi ile bu değerli meslektaşlarımızın sektöre katkılarını daha geniş bir biçimde aktarabileceğiz" şeklinde konuştu.

"Bir Ömür Ekonomi Yazanlar" anma programına İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, anılan gazetecilerin aileleri, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, gazeteciler ve basın danışmanları yoğun katılım gösterdi.

Kaynak: Ege Telgraf