in ,

Elazığ depremiyle ilgili AFAD’dan açıklama: 6 kişi hayatını kaybetti

Elazığ Valisi Kaldırım: “Hastanelere intikal eden 225 yaralı bilgisi var, 2’si ağır durumda.”

elazig-depremiyle-ilgili-afaddan-aciklama-6-kisi-hayatini-kaybetti

AFAD, Elazığ depremiyle ilgili yaptığı son açıklamada ilk belirlemelere göre 6 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

AFAD, 8 ildeki lojistik depolarından bölgeye 1689 çadır, 1656 yatak ve 9 bin 200 battaniye sevk edildiğini bildirdi. Elazığ depremiyle ilgili açıklamalar peş peşe geliyor… Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük: “Bize ulaşan bilgilere göre şu ana kadar Pütürge’de göçük altında kalan yok.”Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: “Hastanelere intikal eden 225 yaralı bilgisi var, 2’si ağır durumda.”

İl AFAD ekiplerinin şehir merkezinde yıkılan binalara müdahale ettiği bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Maden ve Sivrice’de yıkılan binalar olduğu bilgisi alınmıştır. Elazığ ve çevre illerde arama tarama çalışmaları devam etmektedir. Elazığ havaalanı çalışır durumdadır. Tüm çevre iller kara yoluyla bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Deprem sonrasında tüm iller ve birlikler teyakkuz haline geçirilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere tüm afet ve acil durum yönetimi merkezleri (AADYM) aktif hale geçirilmiştir.

AFAD’ın Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Batman, Bayburt, Bingöl, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Mardin, Muş, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat ve Van il müdürlükleri, Jandarma Arama Kurtarma, Gümüşhane UMKE ile İstanbul ve Mersin itfaiyelerinden, toplamda 418 arama kurtarma personeli bölgeye sevk edilmiştir. AFAD Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Kahramanmaraş, Mardin ve Muş lojistik depolarından bölgeye 1689 çadır, 1656 yatak ve 9 bin 200 battaniye sevk edilmiştir.”

telefon-operatorlerinden-deprem-magdurlari-vatandaslara-destek

Telefon operatörlerinden deprem bölgesindeki vatandaşlara ücretsiz iletişim desteği

cumhurbaskani-erdogandan-deprem-aciklamasi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan deprem açıklaması