in ,

Elektrik kesintisi tepkisine ‘mesken’ cevabı

Geçtiğimiz gün Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı’nın, “Kordon’da yer alan işletmelerin elektriği kesiliyor, hani elektrikler kesilmeyecekti?” açıklamasının ardından Gediz Elektrik’ten cevap geldi.

gediz-elektrikten-kesinti-acikklamasi

Geçtiğimiz gün Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı’nın, “Kordon’da yer alan işletmelerin elektriği kesiliyor, hani elektrikler kesilmeyecekti?” açıklamasının ardından Gediz Elektrik’ten cevap geldi. ‘Elektrikler kesilmeyecek’ ifadesinin doğru olmadığını ifade eden firma, EPDK tarafından yapılan açıklamaya istinaden ‘mesken’ yani konutların aboneliklerinde 30 Nisan 2020 tarihine kadar kesinti yapılmayacağını açıkladı.

Yazılı açıklamada müşterilerine mağduriyet yaşatmamak için inisiyatif alındığı kaydedilirken, “Dünya olarak Covid19 salgını nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde, müşterilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, Gediz Perakende Satış AŞ olarak inisiyatif alarak mesken
aboneliklerimizin 30 Nisan 2020 tarihine kadar elektrik borçlarından kaynaklı enerjileri kesilmeyecektir. EvdeKal kampanyasına evlerin enerjisini kesmeyerek katkı yapmaktayız. 29 Mart 2020 tarihinde basın mensuplarıyla paylaştığımız basın bülteninde uygulamamızı açıklamıştık. Ek olarak, yetkili kurumlar tarafından alınan ve yayınlanan kararları yakından takip ettiğimizi, kurum olarak bu kararları hayata geçirmek için hazır olduğumuzu belirtiriz” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Konak, Kemeraltı, Kıbrıs Şehitleri ve Kordon’da salgın nedeniyle kepenk indiren ticari işletmelerin elektrikleri Gediz Elektrik yetkilileri tarafından kesildi. İşlemlere tepki gösteren Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı, EPDK’nın kararının uygulanmadığını söyledi. Ortada bir karmaşa var diyen Şanlı, “ Gediz A.Ş’yi yetkili mercilere şikayet ediyoruz. Konuyu milletvekillerimiz ve sayın valimiz ile görüşeceğiz” diye konuştu.

belediye-ve-kooperatif-el-ele-verdi-6-ton-bakla-ureticiden-halka-dagitilacak

Belediye ve Kooperatif el ele verdi, 6 ton bakla üreticiden halka dağıtılacak!

karsiyakanin-balkonlarinda-23-nisan-coskusu

Karşıyaka’da 23 Nisan coşkusu balkonlardan taşacak!