in ,

Elektrikli araç kasko sigortası teminatları nelerdir?

Elektrikli araç kasko sigortası genel itibari ile aracınızı çarpma, çarpılma, hırsızlık ve doğal afetler gibi olumsuz durumlara karşı teminat altına alır.

elektrikli-arac-kasgo-sigortasi

Elektrikli araç kasko sigortası genel itibari ile aracınızı çarpma, çarpılma, hırsızlık ve doğal afetler gibi olumsuz durumlara karşı teminat altına alır. Ana teminatlardan farklı olarak elektrikli araç sahipleri kendi isteklerine bağlı olarak poliçeye ek teminatlar da ekleyebilir. Eklenen her teminatın risk durumuna ve karşılanabilme potansiyeline bağlı olarak poliçenin fiyatları da yükselecektir. 

Elektrikli araçların sigorta teminatları aracın çeşidine, modeline göre değişkenlik gösteriyor olsa da genel olarak kapsadıkları teminatlar benzin – motorin tüketimi yapan araçlar ile benzerlik gösterir. 

Elektrikli araç kasko sigortası ile aracınızı aşağıda bulunan olumsuz risklere karşı teminat altına alarak güvenli sürüş konforuna erişebilirsiniz.

  • Yangın

  • Kaza sonrası tamirler

  • Trafik kazaları

  • Deprem

  • Hırsızlık

  • Çarpma

  • Yolcu ve yük hizmeti

  • Tamir masrafları

  • Hasar ve çalınma

Elektrikli Araç Kasko Sigortası Fiyatları

Elektrikli araçların kasko sigortası fiyatları hesaplanırken birçok unsur göz önünde bulundurulur. Elektrikli araçların içerisinde bulunan güç kablosu, pil ve batarya gibi ürünlerin maliyetlerine, parça bulunabilme durumlarına göre veya aracın yaşı, araç sahibinin önceki hayatında sahip olduğu araçlar ile ilgili bilgiler ve trafik ceza puanına göre elektrikli araç kasko sigortası fiyatları değişiklik gösterir. Eklenen ek teminatlar ve güvenceler de elektrikli araç kasko sigortası fiyatlarını etkileyen diğer faktörlerdir.

Elektrikli araç kasko sigortası fiyatları yukarıda bahsedilen bilgilere göre değişiklik gösteriyor olsa da standart akaryakıt tüketimi yapan araçlara göre daha maliyetlidir. Bunun sebebi parçaların daha maliyetli ve sınırlı olmasıdır. Elektrikli araçlar günümüzde yeni yeni trafiğe çıktığı için standart bir fiyatlandırma tarifesi bulunmaz.

Sigortaladim.com ile elektrikli aracın için 20’den fazla sigorta şirketinden kasko teklifi al, tüm teklifleri aynı anda karşılaştır ve ihtiyacına en uygun olan poliçeyi online olarak satın al.

kayinpeder-dehset-sacti-damadini-oldurdu

Kayınpeder dehşet saçtı! Tartıştığı damadını pompalı silahla öldürdü

izmir-buyuksehirin-hatayda-kurdugu-sahra-hastanesi-gonullu-hekimlere-kucak-aciyor

İzmir Büyükşehir’in Hatay’da kurduğu sahra hastanesi gönüllü hekimlere kucak açıyor