Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'de emeklilere yönelik olarak başlatılan tren biletlerinde yüzde 10 indirim kampanyasının başarıyla devam ettiğini ve bugüne kadar 62 bin emeklinin bu indirimden faydalandığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 2024'ün "Emekli Yılı" olarak ilan edildiği ve emeklilere yönelik yapılan bu desteklerin önemine vurgu yapıldı.

Yüksek hızlı tren (YHT), ana hat ve bölgesel trenlerde uygulanan yüzde 10 indirim kampanyasının 1 Nisan itibarıyla başlatıldığını hatırlatan Uraloğlu, bu süreçte 37 bin 500 emeklinin YHT'leri tercih ederek seyahat ettiğini, ana hat trenlerinde 10 bin 321 ve bölgesel trenlerde ise 14 bin 240 emeklinin bu indirimden yararlandığını belirtti. Bu adımın, emeklilerin günlük hayatlarında aktif olmalarına ve topluma entegre olmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini de ekledi. Açıklamasında, "Emeklilerimiz ülkemizin en değerli varlıklarıdır. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve seyahatlerini desteklemek, bizim için büyük bir onurdur. 'Turuncu Masa' uygulamamızla da tren seyahatlerinde yaşlı ve hareket kısıtlı vatandaşlarımıza özel destek sağlıyoruz" şeklinde konuşan Uraloğlu, Türkiye'nin ulaşım altyapısına son 22 yılda yapılan 275 milyar dolarlık yatırımın da altını çizdi.

Konkordato ve kapanışlar reel sektörü ürkütüyor Konkordato ve kapanışlar reel sektörü ürkütüyor

Sonuç olarak, Bakan Uraloğlu, emeklilere yönelik yapılan bu indirim kampanyasının devam edeceğini ve emeklilerin konforlu ve güvenli şekilde seyahat etmelerini sağlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Kaynak: AA