in ,

En acı vasiyet! Ailesi yıkıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da enkaz altında bulunan vasiyet görenleri duygulandırdı. Depremde hayatını kaybeden Ayşegül Çin’e ait olduğu öğrenilen vasiyet, ekipleri tarafından Çin’in kardeşine teslim edildi

en-aci-vasiyet-ailesi-yikildi

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinden yürekleri yakan detaylar gelmeye devam ediyor. Hatay’da yaşamını yitiren Ayşegül Çin’in enkaz altında bulunan altınları ve vasiyeti, kardeşine teslim edildi.
Bahçelievler Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyeye bağlı arama kurtarma ekipleri Antakya Odabaşı Mahallesi’ndeki Süleyman Mutlu Apartmanı’ndaki çalışmaları sırasında, annesiyle birlikte binanın enkazında kalarak hayatını kaybeden Ayşegül Çin’e ait olduğu belirlenen bir çantada altın ve bir miktar döviz buldu.

YAKINLARIYLA TEMASA GEÇTİLER
Çantanın içinde Ayşegül Çin’e ait, “Bana bir şey olması durumunda çantadakilerin hepsi annemindir. Bunları hac ve umre için kullanmasını isterim” yazılı vasiyet olduğunu fark eden ekipler, Çin’in yakınlarıyla temasa geçti.

Altın ve dövizi, Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekibi gönüllüsü Ayfer Şen’den teslim alan kardeşi Hüseyin Çin, depremde ablasıyla birlikte annesi Meryem Çin’in de hayatını kaybettiğini söyledi.

Hüseyin Çin, annesi ve ablasını kastederek, “Bu dünyaya ait değillerdi. Altınlar ağabeyimin çocuklarına gidecek.” ifadelerini kullandı.

ted-universitesi

TED Üniversitesi öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alacak

ogretim-uyesi

Harran Üniversitesi sözleşmeli personel alacak