Küçük ev aletleri kategorisinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre dikkat çekici bir büyüme yaşandı. Halı yıkama makineleri, önceki yıla göre yaklaşık 10 kat daha fazla talep görerek en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldı. Hava temizleme ve nemlendirme cihazlarının satışları 3 kat artarken, espresso ve cappuccino makineleri de 2,5 kat daha fazla talep gördü. Son dönemlerde hijyen odaklı tercihler arttıkça buharlı temizlik makinelerinin satışları da 2 kat artış gösterdi. Evde el yapımı ürünlerin popülaritesi artarken dikiş makineleri, ev dekorasyon ürünleri ve zanaat malzemeleri 2,5 kat daha fazla ilgi gördü.

Yaz aylarının sıcak geçmesiyle birlikte portatif soğutucuların satışları 4 kat artarken, vantilatörler de sıcak günlerde serinleme ihtiyacını karşılamak için tercih edilen ürünler arasında yer aldı ve satışları 3,5 kat arttı. Klimalar ise yaklaşık olarak 3 kat daha fazla talep gördü.

Konya Şeker lojistik operasyonlarında hizmet alımına devam edecek! Konya Şeker lojistik operasyonlarında hizmet alımına devam edecek!

Evlerin temel ihtiyaçlarından olan çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve derin dondurucu buzdolabı gibi beyaz eşya ürünlerinin satışları da yaklaşık 2 kat arttı. Tüketicilerin pratik, ekonomik ve sağlık odaklı çözümlere olan ilgisi, Hepsiburada'nın bu dönemdeki satış trendlerini belirleyen önemli faktörler arasında yer alıyor.

Kaynak: İHA