in ,

Engelliler için el ele verdiler

Ülkemizde engellilere verilen değer gün geçtikçe artıyor. Demokrat Parti (DP) Çiğli Başkanlığı, Çiğli’deki engelliler ve aileleriyle dayanışma sağlamak amacıyla kahvaltılı bir etkinlik düzenledi.

engelliler-icin-el-ele-verdiler

Çiğli Belediyesi EV-KA 2 Pelikan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, GİK Üyesi Osman Varol, İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci, Menemen İlçe Başkanı Sevim Çoban ev sahipliği yaparken, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de katılarak engelliler ve aileleriyle yakından ilgilendi.

Engellilerin sorunlarının dile getirildiği etkinlikte birer konuşma yapan DP İl Başkanı Serdar Faralyalı ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, engelli olmanın artık günümüzde bir eksiklik olarak görülmediğini, toplumun birçok kesiminin engellilere destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirttiler. Sıcak ve dostane bir havada geçen buluşmada söz alan Çiğli Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Zeliha Göklen, Çiğlili engellilerin isteklerini dile getirdi. Göklen, “Kısa süreli dinlenme merkezi, engelli yaşam merkezi ve engelli çocuk kreşleri istiyoruz. Bunun yanında engelliler için cihazlar, kamusal alanların, sosyal tesislerin ve sokakların engelliler için düzenlenmesi isteniyor. Engelli çocuklar ve gençler için yaz okulu, gençlik kamplarından yararlanabilmeyi arzu ediyoruz. Bu arada her siyasi partinin bir engelli proğramı da olmalıdır” diye konuştu. DP Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci ise yaptığı açış konuşmasında parti olarak Çiğli’de engelliler ve ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, sorunların çözümünde yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Bugün engelli hemşehrilerimiz ve aileleriyle buluşmamızda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Etkinliğe katkıda bulunanlara birer plaket takdim edildi.

KAZIM ERKMEN

Devrilen kamyonun şoförü öldü

Çiğli’nin ilk yüzme havuzu hizmete giriyor