in ,

Erdoğan’dan Berat Albayrak’ın istifası sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, Berat Albayrak’a teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemize önemli hizmetler veren Berat Albayrak’a şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde özellikle de iki sismik araştırma, 3 tane de sondaj gemisini ülkemize kazandırması da finans yönetimi bakımından önemli bir başarıydı. Kendisi sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atadık” dedi.

Erdoğan, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili, “İçi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler. Bizim medyanın böyle işi gücü yok, acaba ne yapalım da biz şu anda hükümeti rahatsız edelim, ne yapalım da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez. Bunu geçin. Yani siz yazacaksınız veya televizyonlarda konuşacaksınız ben onlarla mı amel edeceğim? 18 yıl içerisinde böyle bir şey gördünüz mü? Atmayız, attıramazsınız. Biz buralara bu makalelerle, bu kalemlerle gelmedik. Biz bu kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler. Milletimizden işareti aldığımızda tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz. Bunun dışındaki sözler bu millete ihanettir.” diye konuştu.

GerçekGündem

vaka-sayisinda-buyuk-artis-olunca-yeni-yasaklar-geldi

Vaka sayısında büyük artış olunca yeni yasaklar geldi!

ak-parti-milletvekili-selahattin-minsolmaz-korona-viruse-yakalandi

AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz, korona virüse yakalandı