Geceleri yüksek kesimlerde düşen kırağı, hububatı hastalığa sürüklüyor Geceleri yüksek kesimlerde düşen kırağı, hububatı hastalığa sürüklüyor

Çağlayan Beldesi halkı doğalgaz hizmetinden yararlanamıyor. Bu durum hem bölgede yaşayan vatandaşların hem de turizm sektörü temsilcilerinin tepkisine yol açıyor. Çağlayanlılar, diğer çevre bölgelerin doğalgaz hizmetine kavuştuğunu belirterek bu eksikliğin giderilmesini talep ediyor.
Belde sakinleri bu konuda girişimde bulunarak doğalgaz hizmetinin bölgeye gelmesi için gerekli temaslarda bulunduklarını kaydettiler.
Çağlayan Beldesinde bulunan Girlevik Şelalesinin her mevsimde binlerce turisti ağırladığını ifade eden belde sakinlerinden Eray Gül, “Doğalgazın şimdiye kadar beldemize gelmemesi üzücü” dedi.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’ya beldenin doğalgaza kavuşması için ricada bulunan Hüsniye Demirbilek isimli belde sakini de, “Valimiz çok çalışkan, bizler öyle işittik. Beldemiz turizm bölgesi. Doğalgazımız yok. Odun, kömür fiyatları bizlerin bütçesini oldukça zorluyor. Her kış mevsimi tonlarca yakacak tüketiyoruz. Talebimiz, arzumuz beldemizin doğalgaza kavuşması” diye konuştu.

Kaynak: İHA