Berna Sever / EGE TELGRAF - Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) dün gerçekleştirdiği Parti Meclis (PM) toplantısının ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçenin adayları belirlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen isim ise mevcut Karşıyaka Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay oldu. CHP Genel Merkezi’nin kararı İzmir gündemine otururken konuyla ilgili partinin önemli isimlerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan da ilk açıklama geldi.

Tugay’ın adaylığı noktasında görüşlerinin sorulması üzerine Başkan Kocaoğlu, “Adaylarımız İzmirimize, partimize, ülkemize hayırlı olsun. Tüm ilçelere başarılar diliyorum. Cemil Bey’e de başarılar diliyorum” dedi.

Nilüfer Çınarlı Mutlu: 31 Mart’ta sandıkları patlatalım Nilüfer Çınarlı Mutlu: 31 Mart’ta sandıkları patlatalım

‘AĞABEY FORMÜLÜ İSTEMEDİM, ALAATTİN YÜKSEL YAPAR DEDİM’

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu önceki gün bir hamle yaptığı, Genel Başkan Özgür Özel’le görüştüğü ve Alaattin Yüksel’in 'Abi' formülüyle aday yapılmasını istediği iddia edilmişti. Bu iddiaların sorulması üzerine de Başkan Kocaoğlu, “Ben ağabeylik formülü falan istemedim. Alaattin Yüksel bu işi yapar diye Alaattin Yüksel’in adaylığını istedim. Cemil Bey’e görevinde başarılar dilerim” diye konuştu.

Kaynak: EGE TELGRAF