Feyza’nın Mutfağı” sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Kıyı Ege Mutfağı” ve “Temel Barista Eğitimi” atölyeleri başlıklı eğitimlerin açılış dersini Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin verdi. Ücretsiz olarak halka sunulan eğitimler, Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi ve Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

Kıyı Ege Mutfağı ve Barista Eğitimi

Eğitimlere gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “8 Aralık tarihinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Shipley-Altındağ Gastronomi Akademisinde Kıyı Ege Mutfağı ve Barista Eğitimi derslerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcılarımız, eğitimlerimizden ücretsiz şekilde faydalanıyorlar. İlimize ve bölgemize gastronomi turizmi açısından önemli katkılar sunmayı amaçlayan akademimizin kurulmasına destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a, bağışçılarımıza ve emeği geçen eğitimcilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Gelecek dönemlerde eğitimlerimizin sayısını ve çeşitliliğini artırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Başarılı katılımcılara EÜ onaylı sertifika verilecek

Mutfak şefi olmayı hayal eden, gastronomiye ve mutfağa ilgi duyan bireylere ücretsiz olarak sunulan eğitimler, beş hafta boyunca devam edecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.