in ,

‘Evde kal Tire, zinciri kıralım’

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, salgınla mücadele sürecinde yaptıkları çalışmaları anlattı, “Herkesi sakin kalmaya ve sağduyuya davet ediyoruz” dedi

evde-kal-tire-zinciri-kiralim

Korona virüs salgınına karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’in dört bir yanında da mücadele çalışmaları sürüyor. Virüse karşı savaşta ellerinden gelen her türlü desteğe hazır olduklarını belirten CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, ilçede yaptıkları çalışmaları Ege Telgraf’a anlattı. “Zor günlerden geçiyoruz ama en kısa sürede bu süreci de atlatacağımıza inancımız tam” diyen Başkan Şenoyar, “Tüm vatandaşlarımızı sakin kalmaya, sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Lütfen herkes evde kalsın. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız” dedi.
İlçede vatandaşın ihtiyacını karşılamak için 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini anlatan Şenoyar, “Gönüllü Evlat Projemiz kapsamında 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan büyüklerimizin market, fırından ekmek, çarşı ve pazar ihtiyaçlarını alıyor, kendilerine teslim ediyoruz. Bununla ilgili olarak sürekli müracaat alıyoruz, sayımız her geçen gün artıyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde vatandaşa eldiven, maske ve cep boyu şişelerde dezenfektan dağıtımları gerçekleştirdik. Bu dağıtımlara da devam edeceğiz. Evden çıkma yasağı kapsamında olan 11 bin büyüğümüzü sürekli arayarak onların derdini dinliyor, halini hatırını soruyor, kendilerini yalnız hissetmemeleri gerektiğini söyleyerek, sorunlarına çözüm üretmeye çabalıyoruz. Bu süreçte kişilerin sadece ekmeğe, una, sabuna değil, duygusal desteğe de ihtiyaçları var. Bizler de elimizden geldiğince vatandaşımızın yanında olduğumuzu belli etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘ETKİLİ VE NOKTA ATIŞ’

“Bereketli toprakları ve çalışkan nüfusu ile Tire kendine yeten bir yer ve bu yüzden de diğer ilçelere nazaran bizler biraz daha şanslıyız” diyerek sözlerini sürdüren Şenoyar, “Halkımız kendi öz kaynakları ile yetinmesini biliyor. Bu da bizim daha etkili ve nokta isabet bir çalışma programı yürütmemizi sağlıyor. Tarımın yapılması da bu süreçte çok etkili oldu. Çalışmadan, üretmeden geçinmeyi huy haline getirmemiş kitlemiz çok fazla. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri de ilçemizde şahane bir çalışma yürütüyor. Dolayısıyla böyle bir yapı içinde yapılan destekler yerinde ve faydalı oluyor. Süreçte resmi prosedürler tarafından sıkıntı çeken insanlarımız var. Özellikle bankacılık işlemlerinde büyük sorunlar yaşandığını görüyoruz. Ufak tefek vakalarla da karşılaşıyoruz. Bir acı kaybımız oldu, hala üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu salgını en az zararla atlatmak için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.
Son olarak Tireliler’e seslenen Başkan Şenoyar, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim meselemiz insanların evde kalması virüsün yayılmasının önüne geçilmesi. Ancak gördük ki, hafta sonu için yapılan evden çıkma yasağındabir aydan fazla süredir alınan izolasyon önlemleri, yaptım oldu mantığıyla, panik ve kaos yaratarak heba edildi. Virüse karşı alınan önlemleri yok ederek virüsle mücadele süreci yönetilmez!İnsanların ellerinden geldiğince evde kalması şart. O yüzden diyoruz ki: Evde kal Tire! Bu zinciri kıralım. Biz tarihte çok zor badireleri atlattık. Bunu da atlatarak yine dimdik duracağımıza inancım tam” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

ciglide-drone-destekli-temizlik

Çiğli’de drone ile dezenfekte başladı

kemeralti-yenilenecek-ama-esnafin-talepleri-var

Genelge değişmiyor, Kemeraltı esnafının akıbeti ne olacak?’