in

EYT için dilekçe nasıl yazılır?  

2 milyon 250 bin kişinin dört gözle beklediği EYT yasası nihayet Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yasalaştı. Böylelikle 2 milyonu aşkın kişi emeklilik hakkı elde etti

eyt-icin-dilekce-nasil-yazilir

EYT şartları ve maddelerinin belli olmasından sonra Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla başvurular da başladı. Emeklilik dilekçesi örneği ile EYT için SGK’ya resmen başvuruluyor. SGK’ya dilekçe örneği word üzerinden nasıl hazırlanır? Emeklilik dilekçesi e-Devlet üzerinden de yapılabilir. Peki SGK 4A, 4B, 4C EYT emeklilik dilekçesi nasıl hazırlanır, nasıl verilir? İşte EYT 4A emeklilik dilekçesi örneği…

EYT Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yasalaştı. Böylelikle EYT başvuruları da başladı. Emeklilik hakkı kazanan 2 milyon 250 bin kişi SGK’ya dilekçe gönderme işlemini sorguluyor. SGK’ya dilekçe örneği Word ve benzeri programlardan kolayca hazırlanır. Peki EYT emeklilik dilekçesi e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? İşte SGK 4A, 4B, 4C emeklilik dilekçesi örneği PDF olarak indir!

EYT emeklilik başvurusu e-Devlet veya SGK üzerinden hızlı, kolay ve basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

E-devlet üzerinden vatandaşların başvuruları yasanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının sonrasında alınmaya başlandı. Şartları sağlayanlar, süre sınırı bulunmaksızın, SGK ve e-Devlet’ten başvuru yapabilecek.

EYT düzenlemesinden faydalanmak isteyenler emeklilik için başvuru dilekçesi verecek.

e-Devlet yerine SGK merkezlerine gidip başvuruda bulunmak isteyenlerden EYT emeklilik dilekçesi istenecek. Bu kapsamda “EYT emeklilik dilekçesi nasıl yazılır” merak ediliyor.

2023 EYT EMEKLİLİK DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

……………………….MÜDÜRLÜĞÜNE/BAŞKANLIĞINA (Personel Müdürlüğüne/Personel Genel Müdürlüğüne sunulmak üzere) …………..

Bakanlığımız ………….………………..……………………….…..… MÜDÜRLÜĞÜNDE/BAŞKANLIĞINDA …………………………………..…………. olarak çalışmaktayım. Kanunun öngördüğü hizmet yılımı doldurdum. …./…./….. tarihinde emekliye ayrılmak istiyorum. Adıma bağlanacak olan emekli aylık ve emekli ikramiyesi ödemelerimi aşağıda belirttiğim ve adresime en yakın banka/PTT şubesi aracılığıyla ödenmesini talep ediyorum.

Gereğini arz ederim.

T.C. Kimlik No : Adı :

Kurum Sicil No : Soyadı :

Emekli Sicil No : Tarih :

Cep Tel : İmza :

dersimiz-deprem-universite-mufredatina-girdi

Dersimiz deprem! İzmir’de üniversite müfredatına girdi

secim

İzmir seçimde kaç milletvekili çıkaracak?