in ,

‘Ezilenler TBMM’ye bizimle girecekler…!’

Vatan ve Hürriyet Partisi siyaset hayatındaki yerini aldı. Kuruluş hedeflerini anlatan İl Başkanı Acar, “Biz inandık, yola çıktık. Siz de bize inanın” dedi

ezilenler-tbmmye-bizimle-girecekler

Kurucularının büyük bir çoğunluğu emekli emniyet mensuplarından oluşan Vatan ve Hürriyet Partisi, 36 ilde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı. ‘Dünyada hür vatan. Vatanda hür bireyler’ felsefesiyle yola çıktıklarını belirten Vatan ve Hürriyet Partisi İzmir Kurucu İl Başkanı Ali Acar, partinin kuruluş amacını ve çalışmalarını Ege Telgraf’a anlattı.
Ülkenin her alanda kalkınma, büyüme ve gelişmesini sağlamak adına kurucuların büyük çoğunluğunun emekli emniyet mensuplarından oluştuğunu ve yine aralarında Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT), esnaf, çiftçi, işçi ve diğer kesimlerinden pek çok kişinin de yer aldığı bir yürüyüşe başladıklarını belirten Acar, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde kurulan partimiz, 36 ilde teşkilatlarını oluşturdu. Hedefimiz, önümüzdeki seçimlere ülke çapında katılım sağlamak. Geçtiğimiz 24 Aralık’ta gerekli başvuruları yaparak tüzel kişilik kazandık. Kurucu Genel Başkanımız Yalçın Doğan’ın önderliğinde tüm gücümüzle bugüne kadar ezilmiş, geri kalmış, adalet ve eşitlik isteyen her vatandaşın sesi olacağız. O insanları Meclis’e taşımak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

‘HERKES EŞİT OLMALI’

Kendisinin de emekli emniyet mensubu olduğunu söyleyen Başkan Acar, “Hepimiz asgari ücretle geçinen ya da daha doğrusu geçinmek için mücadele eden kişileriz. Artık sesimizi duyurmak istiyoruz. Ne yazık ki artık günümüzde ‘Bal tutan parmağını yalar’ zihniyeti hâkim. Bizim lügatimizde böyle bir şey yok. Bal tutan artık parmağını yalamasın, o balın herkese eşit olarak dağıtılmasını sağlasın. Türkiye Cumhuriyeti’nde 83 milyon insan varsa hepsi eşit haklara ve imkanlara sahip olsun istiyoruz. İşte, bu amaçlardan yola çıkan partimiz, devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza, milli değerlerimize ve cumhuriyet ilkelerimize sadakatle bağlı; din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş ve etnik ayrıma karşı, tamamıyla insan odaklı, insanı insan olarak kabul eden anlayışıyla, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter yapısını, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü ilelebet koruyacağına; Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’mızın kahraman başkomutanı, Büyük Önderimiz Atatürk’ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya devletleri arasında tam bağımsız, ulusal egemenlik haklarını sonuna kadar, uluslararası mecrada kullanan, bölgesinde ve yakın bölgesinde hatta dünya üzerinde meydana gelen ve gelebilecek her eylemde söz sahibi kılacak, büyük bir bölgesel güç ve ileri daima ileri diyerek lider ülke yapmayı; dünyada barışa büyük katkıda bulunmayı gaye ediniyor” ifadelerini kullandı.

‘BİZİ TANIDIKTAN SONRA…’

Hedeflerinin her parti gibi iktidar olduğunun da altını çizen İl Başkanı Acar, “Türk Milleti bizi tanıdıktan sonra bu hedefimize de ulaşacağımıza inanıyoruz. Çünkü biz onlardan biriyiz, onlarız. Biz bugüne kadar sesini, sorununu duyurmamış olan her bir vatandaşımızın sesi olacağız. Şu anda Vatan ve Hürriyet Partisi İzmir İl Başkanlığı olarak 30 ilçemizde teşkilatlanma çalışmalarımıza başladık. Mart ayının sonunda bütün ilçelerimizde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayacağız. Hedefimiz, yapılacak ilk seçimde Meclis’e girmek. Sorun üretmeyen, var olan sorunların çözümüne ortak olmak, katkı sunmak isteyen kapımız sonuna kadar açık. Biz inandık, yola çıktık. Siz de bize inanın ve gelin hedefimize birlikte yürüyelim” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

gida-muhendisleri-uyardi-siyah-zeytindeki-hileye-dikkat

Türk zeytininde kostik tartışması

kendisini-agaca-iple-asti-son-anda-kurtarildi

İntihara kalkışan kişi son anda kurtarıldı