in ,

Foça 23 Nisan coşkusunu evlerde yaşadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, ülkemiz genelinde alınan salgın önlemleri nedeniyle olduğu gibi, Foça’da evlerde yaşandı

foca-23-nisan-coskusunu-evlerde-yasadi

Foça Belediyesi’nin Foça Kaymakamlığı ile birlikte hazırladığı programda, Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Jandarma Bandosu, ilçedeki tüm mahalleleri turladı. Vatandaşlar da, evlerinin balkonlarına ve bahçelerine çıkarak ellerindeki Türk bayraklarıyla 23 Nisan coşkusuna ortak oldu. Saat 21.00’de tüm Türkiye’de olduğu gibi İstiklal Marşı okundu.

Milli Egemenliğin 100. Yılında oluşan güzel görüntülerin mutlu ettiğini belirten Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, çocukların ve halkın bayramını kutladı.

Başkan Fatih Gürbüz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; ‘‘Milli Egemenliğin 100. Yılında, meydanlarda bayram coşkusunu birlikte kutlayabilmenin özlemini yaşıyoruz. Egemenliği kayıtsız şartsız milletine emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun’’dedi.

manisada-pompali-dehseti-4-olu-1-yarali

Manisa’da pompalı dehşeti: 4 ölü, 1 yaralı

Bayındır’da 23 Nisan coşkusu