in ,

Foça pazarlarında kovid 19 tedbirleri!

Foça Belediyesi, ilçede kurulan tüm pazarlarda koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı aldığı önlemleri dikkatle uygulamaya devam ediyor.

foacada-koronavirus-tedbirleri

Salı günü Foça merkezinde kurulan pazarın giriş ve çıkışına, el hijyeni için dezenfektan üniteleri yerleştirilerek, vatandaşlar bu noktalara yönlendirildi. Foça Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fiyatlar, ürün etiketleri ve ölçü-tartı aletlerinin standartlara uygunluğunu da inceledi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, megafon ile vatandaşlara ve pazar esnafına duyurular yaptı. Başkan Fatih Gürbüz; ‘‘Toplum sağlığı ve güvenliği için aldığımız bu tedbirleri, koronavirüs tehlikesi tamamen bertaraf edilene dek, hiç yılmadan, hep aynı dikkatle ilçemizdeki tüm pazaryerlerinde uygulamayı sürdüreceğiz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan büyük önemle ricamız; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymaları, maske-eldiven kullanmaları ve alışverişlerini en kısa sürede tamamlayıp evlerine dönmeleridir.’’dedi.

Duyarlı ve dikkatli hareket etmeliyiz

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Çarşamba günü de Yeni Foça’da kurulan pazarda Kovid-19’a karşı alınan tedbirleri denetledi. Gıda sağlığı ve hijyenin, koronavirüs ile mücadele sürecinde çok daha önemli hale geldiğini belirten Başkan Fatih Gürbüz, ‘‘Pazar esnafı arkadaşlarımıza, satışa sundukları meyve-sebzeler için tüm alışveriş süreçlerinde uymaları gereken sağlık kuralları, tezgahlar arası mesafe ve eldiven-maske kullanımı konularında bilgiler verip uyarılarda bulunduk. Bu süreçte hepimiz çok duyarlı ve dikkatli hareket etmeliyiz. Sevdiklerimizin ve yurttaşlarımızın sağlıklı ve güvende olmasını her şeyden üstün tutmalıyız’’ dedi.

mahalle-halki-polislere-iftarlik-hazirladi

Konak’ta polislere iftar sofrası

narliderede-sosyal-mesafeli-1-mayis

Narlıdere’de 1 Mayıs’a ‘sosyal mesafe’ ayarı!