in ,

Foça’da sağlıkçılardan “Dünya El Hijyeni Günü” etkinliği

Foça Devlet Hastanesi çalışanları 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü dolayısıyla hijyen ve temizliğin önemine dikkat çeken bir etkinlik düzenledi. “Sağlığımız Ellerimizde” temasıyla düzenlenen etkinlikte poliklinikler girişine dev bir el çizilerek parmaklara çalışanların el baskıları işlendi.

focada-saglikcilardan-dunya-el-hijyeni-gunu-etkinligi

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle sağlık hizmetlerinde el hijyeninin önemine dikkat çekmek üzere 2009 yılından itibaren 5 Mayıs’ı (Beşinci ayın beşinci gününü) (5/5) Dünya El Hijyeni Günü olarak ilan etti. Pandemi dolayısıyla el hijyeni konusundaki farkındalığın arttığı son iki yılda sağlık kuruluşları konuya dikkat çekici etkinlikler düzenliyor.

Foça Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi’de bu kapsamda bir etkinliğe imza attı. Hastane içerisinde gerçekleştirilen etkinlikte durumu uygun olan bazı hastalar ve hastane çalışanlarının katılımıyla hijyen ve temizliğe dikkat çekildi. Özellikle Koronavirüs ile mücadelede hijyen ve temizliğin ne kadar önemli olduğu anlatıldı. Gün boyu açık kalan ve hastane yöneticilerinin de bilgilendirme yaptığı stand  büyük ilgi gördü. El Hijyeni uygulamalarına dikkat çekmek için poliklinikler girişine büyük bir el  çizildi. El’in parmaklarına çalışanlarca renkli el baskısı uygulandı.

Etkinlik sonunda sağlık çalışanlarına “Sağlığımız Ellerimizde” temalı rozetler dağıtıldı.

milliler-tokyo-yolunda

Milliler Tokyo yolunda

vali-kosger-vaka-dususlerinde-izmir-birinci-degil-ama-cok-iyi-durumdayiz

Vali Köşger: Vaka düşüşlerinde İzmir birinci değil ama çok iyi durumdayız