in ,

Ford Otosan İnönü Fabriklasında yerli şansıman üretimine başlandı

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Ford Otosan’ın Eskişehir İnönü tesislerinde Türkiye’de ilk kez yerli üretim yapacak olan şanzıman fabrikasının açılışında yaptığı konuşmada, Türk Mühendislerinin aklının, zekâsının ve çabasının bir eseri olan bu üründe, Türk işçisinin alın teri ve emeği olduğuna dikkat çekti. Emeğin en kutsal değer olduğunu ve emek olmazsa üretimin de olamayacağını belirten Kavlak, metal emekçilerinin ülkemiz sanayisinin kahramanları olduğunu söyledi.

ford-otosan-inonu-fabriklasinda-yerli-sansiman-uretimine-baslandi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Koç Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, pandemi sürecinde herkes evlerine kapanırken ölümü göze alıp çalışan ve canları pahasına üreten Türk Metal Sendikası üyelerinin, son iki sözleşme döneminde olduğu gibi, bu sözleşme döneminde de yine kazanmak ve ürettiklerinden hakça pay almak istediklerinin altını çizdi.

Kavlak işverenlere seslenirken, “fabrikalarınızda emekçilere yapacağınız her kuruş yatırım, size üretim, verimlilik, disiplin, kalite ve daha da önemlisi çalışma barışı, huzur ve güven olarak geri dönecektir” dedi.

 

 

Konuşmasına, “ülkemizde sosyal adaletten, demokrasiden, barıştan, özgürlükten, insan haklarından söz edeceksek, herkes için insan onuruna yaraşır bir yaşam isteyeceksek, o zaman hakça bir paylaşımdan da söz etmeliyiz” diye devam eden Kavlak, bu toplu sözleşmede, adil bir ücret artışı aldıklarında, daha çok çalışacaklarını, daha çok üreteceklerini kaydetti.

Konuşmasını, bu yeni üretimin, ülkemiz sanayisine hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek sürdüren Pevrul Kavlak barış içinde, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye özlemi içinde olduklarını dile getirdi.

 

izmirde-feci-is-kazasi-bakim-iscisi-46-yasindaki-serkan-samli-hayatini-kaybetti

İzmir’de elektrikli bisikletle kaza yapan 75 yaşındaki adam hayatını kaybetti

tur-otobusu-faciasi

Feci kaza! Tur otobüsü TIR’a arkadan çarptı: 11 yaralı