in ,

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Türker Arslan koronavirüsten hayatını kaybetti

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve TFF Tahkim Kurulu Eski Başkanı Türker Arslan koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

galatasaray-kulubu-divan-kurulu-uyesi-turker-arslan-koronavirusten-hayatini-kaybetti

78 yaşındaki Türker Arslan‘ın 4 Nisan’dan beri hastanede yoğun bakımda olduğu, geçen hafta yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığı ancak akciğerlerindeki problemin giderilemediği öğrenildi. Arslan’ın yarın toprağa verilmesinin beklendiği, cenaze töreniyle ilgili ailesinden açıklama yapılacağı belirtildi.

FEDERASYONDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türker Arslan’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“TFF Tahkim Kurulu eski Başkanı ve Türk sporunun değerli isimlerinden av. Türker Arslan’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Uzun yıllar TFF Tahkim Kurulu’na başkanlık eden Türker Arslan, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) üyeliğinde bulundu. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanlığının yanı sıra 1998 yılından beri Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu üyesi olan Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyeliği ile birlikte bir çok dernek ve vakfın üyesiydi.

Merhum Türker Arslan’a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray Kulübü ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyoruz.” (DHA)

cocuklarina-siddet-uygulayan-kadina-gozalti-cocugunu-balkondan-sarkittigi-one-suruldu

Çocuklarına şiddet uygulayan kadına gözaltı! Çocuğunu balkondan sarkıttığı öne sürüldü

bakan-koca-acikladi-korona-virus-93-can-daha-aldi

Koronavirüs hastalarına ilaç uyarısı: Kullanmamak öldürebilir