in ,

Gaziemir Belediye Meclisi’nde neler oluyor? CHP’liler AK Parti’lilerin oylarıyla seçildi

2021 yılının ilk oturumu gerçekleştirilen Gaziemir Belediye Meclisi’nde CHP’li isimler partiden aday gösterilmese de AK Parti oylarıyla Denetim Komisyonu’na seçildi

Gaziemir Belediye Meclisi’nde bugün yapılan denetim komisyonu seçimlerinde CHP’li üyeler grup kararına uymadı. CHP Grup Başkanvekili’nin oylama için sunduğu aday listesi yerine bireysel aday olan 4 CHP’li üye, AKP’lilerin de oyunu alarak Denetim Komisyonu’na seçildi. Seçim sonuçlarını açıklayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “CHP’li arkadaşlarımız AKP’li üyelerin oylarıyla seçildi. Hayırlı olsun” diyerek tepkisini gösterdi.

CHP’DEN BİREYSEL ADAYLAR

Bugün gerçekleştirilen Gaziemir Belediye Meclis toplantısında CHP’li üyeler partilerinin aldığı grup kararına uymadı. CHP Grup Başkan Vekili İzel Zenginobuz Derinsu’nun Denetim Komisyonu için yapılacak seçim öncesinde grup toplantısında belirlenen listeyi meclise sundu. Derinsu, partinin komisyon için önerdiği adaylarının Ali Kavasu, Meral Yiğit, Sercan Doğan ve İzel Zenginobuz Derinsu olduğunu dile getirdi. Grup kararına karşın bireysel olarak adaylığını açıklayan Murat Serim, Levent Çağlarsu, Bengü Sayköse, Ünal Işık ile AKP’den Uğur İnan Atmaca yapılan seçimin ardından denetim komisyonuna seçildi.

HALİL ARDA’DAN SERT TEPKİ

Gizli oylama ile yapılan seçim sonuçlarını açıklayan Başkan Arda, grup kararına uymayan CHP’lilere sert tepki gösterdi. Başkan Arda, “Bazı arkadaşlarımız CHP grup toplantısının yapıldığı salonun önünde bekleyip, özellikle katılmayıp çeşitli bahanelerle grup kararını alınmasına engel teşkil edecek hareketlerde bulunup partimizin aldığı karara uymadılar. Faaliyet raporumuzun oylanması sırasında da grup kararına aykırı olarak oy vermeyen, vermediği gibi oy vermemek için meclisimiz katılmayan CHP’li arkadaşlarımız, AKP’nin oylarıyla denetim komisyonuna seçilmişlerdir. Görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

MANŞETTÜRKİYE

Veysel-sahin

MHP’li İl Başkanı Veysel Şahin: Herkes hukuka uyacak

ak-parti-menemen-Ahmet-Can-celik

AK Parti Menemen’den CHP’ye çıkış: Bu neyin direnişi!