in ,

Gaziemir Belediyesi’nden Atatürk fotoğrafı açıklaması

Gaziemir Belediyesi tarafından Başkan Halil Arda’nın odasından Atatürk fotoğrafını kaldırttığı iddiaları hakkında cevap geldi

gaziemir-belediyesinden-ataturk-fotografi-aciklamasi

Gaziemir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gaziemir Belediye Başkanımız Sayın Halil Arda’nın odasındaki Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını kaldırdığı yönünde bazı yayın organlarında çıkan haberler gerçek dışıdır. Başkan Arda’nın makam odasında tadilat devam etmektedir. Önceki gün misafirlerini ağırlamak için kullandığı bu odada misafir ettiği isimler tarafından “anı” amacıyla çekilen fotoğraflar üzerinden “Atatürk” eleştirisi yapan grupları çok yakından tanıyoruz. Her türlü asılsız bilgi ve dezenformasyonla Gaziemir Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen karalama faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Bunlar Gaziemir Belediyesi’nden rant talep eden, alamayınca da Başkan Arda’yı yıpratmak için fırsat kollayanlardır.

Gerçek dışı bilgilerle halka yalan haber vermekten çekinmeyen, gazeteci olduklarından bile şüphe duyduğumuz bu isimleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Başkan Sayın Halil Arda’nın Mustafa Kemal Atatürk’e, onun ilke ve devrimlerine olan bağlılığını bir fotoğraf karesi ile yorumlamaya cüret eden rant odaklarının amaçlarına ulaşamayacaklarının bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

sehzadeler-kenti-tarih-kokan-amasya

Şehzadeler kenti, tarih kokan Amasya

izmir-uc-yeni-su-kaynagina-kavusuyor

İzmir üç yeni su kaynağına kavuşuyor