in ,

Gaziemir İlçe Stadı yeni yüzüyle hizmette!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gaziemir Belediyesinin iş birliğiyle yenilenen Gaziemir İlçe Stadı düzenlenen törenle hizmete alındı.

gaziemir-ilce-stadi

Törene CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Atilla Sertel, CHP İl Başkan Yardımcısı Köksal Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Gaziemir Belediyesi meclis üyeleri, İyi Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ülkü Doğan, İyi Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sedat Dağ, İBB Spor Kulübü Temsilcisi Uğur Yelekli, Gaziemir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Muammer Şentürk, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tunç Başkana teşekkür ediyorum

2004 – 2009 döneminde İzmir İl Genel Meclisi üyesiyken bulunduğu girişimler sonucu Gaziemir İlçe Stadı’nın yapılmasını sağlayan Başkan Halil Arda, “Bundan 15 yıl önce İzmir İl Genel Meclisinde Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı görevini yürüttüğüm dönemde çıkardığımız ödenekle yaptırdığımız ilçe stadımızı şimdi de İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içinde yenilemenin mutluluğunu yaşıyorum. Gaziemirlilerin yoğun bir şekilde spor yaptığı, koştuğu, ferahladığı bu stat ve çevresi, ilçemiz için çok önemli ve değerli. Vatandaşlarımızın adeta nefes aldığı bu noktada, yıllar içinde sahamızın ve yürüyüş pistimizin zemini aşındı ve bozuldu. Bunun için göreve gelir gelmez İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e bu tesisimizin yenilenmesi yönünde talebimizi ilettik. Sanata, spora ne kadar önem verdiğini çok yakından bildiğimiz Tunç Başkan, sağ olsun bu isteğimizi geri çevirmedi ve yaklaşık 3 milyon lirayı bulan bir yatırımla stadımızı adeta yeni baştan yaratmamızda yanımızda oldu. Artık yepyeni bir stadımız var. İlçe Stadımızın yenilenmesindeki emeklerinden ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Zorlu hava şartlarına rağmen stadı bir gün bile erken hizmete alabilmek adına azimle çalışan başkan yardımcılarıma, müdürlerime ve tüm mesai arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziemir-İlcce-Stadi-yeni-yuzuyle-hizmette

Stadımızı baştan yarattık

İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin maçlarını yaptığı, belediye sporcularının antrenman yaptığı, yurttaşların spor yaptığı stadı 4 ay süren çalışmayla yenilediklerinin altını çizen Başkan Arda, “İzmir Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle yapılan çalışmalar kapsamında sahamızın suni çimleri yenilendi. Türkiye Atletizm Federasyonu onaylı, olimpiyat standartlarına uygun olarak sandviç sistem olarak tabir edilen tartan zemini de yenileyerek ilçemize kazandırdık. Bu çalışmaların yanında Gaziemir Belediyesi olarak stadın çevresinde bir dizi çalışma yürüttük. Bu kapsamda; 1800 metrekarelik tel örgü, 1400 metrekarelik metal boru, 50 metrekarelik kilit taşı yerleştirip, 170 metrekarelik alanda peyzaj çalışması yaptık ve 500 metrekarelik alanı boyayarak ilçe stadımızı adeta yeni baştan yarattık” diye konuştu.

Tribünler de yenilenecek

Stadın tribünlerinin de yenileneceğinin müjdesini veren Başkan Arda sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmalara ek olarak özellikle amatör futbol takımlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Önümüzdeki yıl, Festival Alanında kalan şu an bulunduğumuz tribünü betonarme olarak inşa etme kararı aldık. Bu çalışmayla seyirci kapasitesini de artıracağız. Bu yeni yapıda soyunma odaları ve farklı kullanımlar için odalar da yer alacak. Maçlarda takımlarımızı daha güçlü bir şekilde destekleme şansını yakalamış olacağız.”

Yerel yönetimlerin desteği çok önemli

Amatör spor kulübü başkanlığı yaptığı için amatör kulüplerin yaşadığı zorlukları çok iyi bildiğini ifade eden CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yerel yönetimlerin spora desteğinin çok önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “20 yıl amatör spor kulübü başkanlığı yapmış biri olarak bu tür sahaların özellikle amatör spor kulüpleri için ne kadar önemli olduğunu bilen birisiyim. Spor kulüplerinin saha eksikliğinden dolayı gece yarıları boş saha bulup antrenman yaptıklarına şahidim. Bu açıdan böyle bir sahanın yeniden düzenlenmesi ve yenilerinin yapılması çok önemlidir. Amatör spor kulüplerinin ekonomik saha gibi büyük problemleri var. Sporcu yetiştiren amatör kulüplerinin desteklenmesi çok önemlidir. Tunç Başkanla ve Halil Başkanla bu işi başaracağımıza eminim. ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünün yolunda ve ışığında yolunuz açık, sahamız hayırlı olsun” dedi.

Kurumların spora desteği çok önemli

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç da, “Sporun ekonomiye yenilmemesi için kurumların desteği çok önemlidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gaziemir Belediyesinin iş birliğinde ilçe stadımız yenilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. İlçe stadımızdaki atletizm pistinin yarının şampiyon sporcularının yetişmesine büyük katkısı olacağına yürekten inanıyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e, Gaziemir Belediye Başkanımız Halil Arda’ya ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Stadımızın kentimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gaziemir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Muammer Şentürk de şunları söyledi: “Gaziemir İlçe Stadı en yoğun kullanılan tesisti. Fakat zaman içerisinde tesisimiz çok yıpranmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve Gaziemir Belediye Başkanımız Halil Arda bizleri pırıl pırıl yepyeni bir tesise kavuşturdular. Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Halil Arda başkanıma kulüplerimize yaptığı yardım için ayrıca teşekkür ediyorum.” Açılış konuşmalarının ardından Gaziemir’de faaliyet gösteren master futbol kulüplerinin sporcularından oluşturulan yeşil ve beyaz takımlar gösteri maçı yaptı. Beyaz takımda yer alan ve 35 numaralı formayı giyen Belediye Başkanı Halil Arda, forvet mevkiinde görev yaptı ve bir gol attı. Gösteri maçı 2 – 2 eşitlikle sonuçlandı. Karşılaşma öncesinde Gaziemir Belediyesi Atletizm Takımı sporcuları da yeni tartan pist üzerinde gösteri gerçekleştirdi.

-kelebekler-vadisinin-suyuyla-33-yil-tarla-sulamislar

Kelebekler Vadisi’nin suyuyla 33 yıl tarla sulamışlar

karabaglara-yeni-egitim-kampusu

Karabağlar’a eğitim kampüsü…