in ,

Tavuk firmasında 86 koronavirüs vakası korkuttu, önlemler arttırıldı

Uşak’ta Gedik Piliç’te koronavirüse yakalanan işçilerden sevindiren haber geldi. 86 işçiden hastalığı yenen 40 kişi evinde, 46 kişi ise hastanede karantina süresinin dolmasını bekliyor.

gedik-pilicte-86-koronavirus-vakasi-korkuttu-onlemler-arttirildi

Uşak‘ta Gedik Piliç‘te koronavirüse yakalanan işçilerden sevindiren haber geldi. 86 işçiden hastalığı yenen 40 kişi evinde, 46 kişi ise hastanede karantina süresinin dolmasını bekliyor.

Türkiye’deki tavuk üreticilerinden Gedik Piliç‘in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, Uşak’ın Eşme İlçesi’nde yer alan Eşme fabrikalarında çalışanlarının koronavirüs (covid-19) testisinin pozitif çıkmasının ardından aldıkları önlemleri ve işçilerin son sağlık durumlarını anlattı.

Uşak‘ta yurtdışı kaynaklı koronavirüs vakasının görülmesinin ardından 3 Mayıs tarihinde Gedik Piliç’in Eşme fabrikasında 86 işçide koronavirüs vakası görüldü. Daha sonra Gedik Piliç Yönetimi tarafından aynı gün 3 Mayıs’ta Eşme fabrikası kapatılarak hızlı bir şekilde önlem alındı. Eşme fabrikasında çalışan işçiler ise 14 günlüğüne evlerine karantinaya gönderildi.

Gedik Piliç’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, basında yer alan iddialar sonrası açıklama yaparak işçilerin sağlık durumlarını ve koronavirüs salgınına karşı aldıkları önlemleri anlattı; “Uşak’ta 2 bin 500 çalışanımızın olduğu 6 işletmemiz bulunmakta. Eşme fabrikamızda işçilerimizin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Uşak Valiliği, Eşme Kaymakamlığı ve Sağlık Bakanlığımıza bağlı Bilim Kurulu’nun önerilerini dikkate alarak işletmemizin üretiminini durdurduk. İşletmemizde çalışanları 14 günlüğüne evlerine karantinaya gönderdik. Daha sonra ise salgına karşı aldığımız önlemlerimizi arttırarak diğer 5 fabrikamızda yayılmasının önüne geçtik. Koronavirüse yakalanan çalışanlarımızın sağlık durumlarını günlük takip ederek İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli çalışıyoruz. Koronavirüse yakalanan 86 çalışanımızdan 40’ı koronavirüsü yenmiş evinde karantinadadır. Diğer 46 çalışanımızın ise hastalığı yenmesine rağmen pazartesi (18 Mayıs 2020) gününe kadar hastanede özel odalarda 14 günlük karantina süresinin geçmesini beklemektedir.” (Gerçek Gündem)

 

ak-genclik-izmirden-buyuk-vefa-hareketi

AK Gençlik İzmir’den vefa hareketi

izmirde-kisitlamanin-ilk-gunu-cadde-ve-sokaklar-bosaldi

İzmir’de kısıtlamanın ilk günü: Cadde ve sokaklar boşaldı