in ,

Gelecek için yeşil adımlar atıyorlar

6 öğretmen ve 38 öğrencinin katılımıyla sürdürülen ‘’Geleceğin İçin Yeşil Bir Adım At, Karbon Ayak İzini Azalt’’ adlı proje devam ediyor

gelecek-icin-yesil-adimlar-atiyorlar

Kuruculuğunu Çiğli İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu sınıf öğretmeni Nil Özel ve Karşıyaka Aydoğan Yağcı Bilim ve Sanat Merkezi sınıf öğretmeni Müyesser Esra Ceyhun‘un yaptığı, İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu sınıf öğretmeni Türkan Karagöz, Maltepe İlkokulu sınıf öğretmeni Fatma Derya Yılmaz, TOKİ İlkokulu sınıf öğretmeni Aysun Sarp ve Balatçık İlkokulu sınıf öğretmeni Nilüfer Koç’un da proje ortaklığı yaptığı, 6 öğretmen ve 38 öğrencinin katılımıyla sürdürülen “Geleceğin İçin Yeşil Bir Adım At, Karbon Ayak İzini Azalt’’ adlı proje devam ediyor.

Proje ile; iklim değişikliği, küresel ısınma, sıfır atık, geri ve ileri dönüşüm, karbon salınımını azaltmak, enerji tasarrufuyla ve bilinçli tüketimle dünyamızın daha uzun ve sağlıklı yaşanan bir gezegen olarak kalması için farkındalık yaratmak hedefleniyor. Projede öğrenciler, Mart ayından bu yana her hafta dijital platformda çevrimiçi etkinlikler yapıyor, Web 2.0 araçlarını tanıyor ve bunları kullanmayı öğreniyor, kendi avatarlarını oluşturuyor, çevre bilinci konusu ile ilgili seminer ve atölyelere katılıyor, atık malzemelerden kalemlik, kukla gibi kullanışlı materyaller yaparak hem çevreci tasarımlar yapıyor hem de eğlenerek öğreniyorlar. 12 Nisan’da Bütün Çocuklar Bizim Derneği’nin katkılarıyla ve Ebru Aran’ın sunumuyla Oburcan Çevreci Kukla Atölyesi’ne katıldılar. (Haber Merkezi)

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı çıkışı duyurdu: Pençe Kilit’te bir uzman çavuş şehit düştü

16-yasindaki-engelli-kiz-cocuguna-birden-fazla-kisi-tecavuz-etti-iddialarina-valilik-ve-soyludan-aciklama

12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismara 12 yıl 8 ay 22 gün hapis