in ,

Gelecek Partisi’nden şifreli yayın çıkışı

Gelecek Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 12 Haziran’da başlayacak liglerin şifreli yayınlanması yarın açılacak kafe ve restoranlarda yoğunluk yaratacağı belirtildi ve şifresiz hale getirilmesi gerektiği ifade edildi

gelecek-partisinden-sifreli-yayin-cikisi

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanlığı imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Cumhurbaşkanı 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle restoran, cafe ve buna benzer yerlerin sosyal mesafe şartları kurallarına riayet edilmesi şartıyla açılacağını duyurdu. Öte yandan TFF, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun onayı almadan 12 Haziran itibarı ile Süper Lig Müsabaka programını ilan etti. Daha öncede maçların ücretsiz izlenebilmesine olanak sağlanması amacıyla, sosyal medyada #ŞifresizFutbol başlığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumu uyardık. Sporseverlerin canlarının riske atılmasının yanlış olduğunu önemle vurguladık.

Bugün itibarı ile görülüyor ki bu uyarımızı ve tavsiyemizi başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere diğer sorumlu kurumlar dikkate almadı. Ne yazık ki spor müsabakalarının şifreli olarak yayınlanacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Daha kaç kişinin kefelerde Covid-19 virüsüne yakalanacağını ve hayatını kaybedeceğini bilemiyoruz. Devlet birilerinin cebine para girecek diye inat ile yönetilmez. Hiç bir vatandaşımızın sağlığı ”yayın gelirlerinden” elde edilecek kazançtan önemsiz değildir. Bu konuda gerekli tedbirleri alması için Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerini ve diğer sorumlu kurumları derhal göreve davet ediyoruz.
Sporseverlere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

izmirde-hayat-durdu-uretim-durmadi

İzmir’de hayat durdu üretim durmadı

menemenspor-teknik-direktoru-laleci-lige-en-hazir-sekilde-girecegiz

Menemenspor Teknik Direktörü Laleci: Lige en hazır şekilde gireceğiz