in ,

Gelecek Partisi’ne Romanlardan destek

Gelecek Partisi’nin yeni atanan Kurucu İl Başkanı Cem Kavur, Tenekeli Mahallesi’ndeki roman derneklerini ziyaret etti

gelecek-partisine-romanlardan-destek

Tepecik Romanları Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Aşkın Özbaylar tarafından mahallede büyük bir kalabalıkla karşılanan Cem Kavur, “Burada kendimizi misafir değil ev sahibi gibi görüyoruz. İzmir’deki Roman mahalleleri bizim yıllardır geldiğimiz, dostlarımızla vakit geçirdiğimiz, sorunlarına çözüm aradığımız ve toplantılar yaptığımız bir yer” dedi.
23 Ocak’ta il başkanı olarak göreve başlayan Cem Kavur, romanları Gelecek Partisi’nde teşkilatlarda görmek ve sahada beraber çalışmak istediğini belirtti.

Girit kökenli ve doğma büyüme Eşrefpaşa’lı olduğunu söyleyen Başkan Cem Kavur, “Soyadımdan da anlaşılacağı gibi İzmir’in en eskilerinden “Kavur” ailesinin mensubuyum. Çoğunuz beni tanırsınız. Bu bölgedeki sokakların, okulların çoğunda ailemizin ismi vardır. Çocukluğum Tepecik’te geçti. O dönem İzmir’de göçmen mahalleri ile Roman mahalleri yan yanaydı. Zaten Roman vatandaşlarımızın çoğu da balkanlardan buralara göçmüştü. Kültürlerimiz, evlerimiz, hayatlarımız İzmir’in o dönemlerinde iç içe geçmişti. Romanların yaşantısını en yakın biz göçmenler biliriz. Gençliğimde romanlarla aynı mahalleyi, aynı okulu paylaştım. Bir arada büyüdüm. O yüzden Roman vatandaşlarımızın yeri bende hep özeldir. Kendimi onlardan, onları benden bilmişimdir. Roman kardeşlerimiz benim dünyamda Türkiye’nin gülen yüzleridir. Romanların yüzü güldükçe Türkiye’nin de yüzü gülecektir” dedi.

Tepecik Romanları Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Aşkın Özbaylar da, Cem Kavur’u öteden beri tanıdıklarını yakın dost olduklarını akşamları roman mahallesinde sıklıkla çay kahve sohbetleri yaptıklarını belirterek, “Sayın Cem Kavur’un il başkanı olması bizi çok memnun etti. Kendisi bizim dostumuzdur. Can kardeşimizdir. Bizi hiç yalnız bırakmadı. Mahallemizin sorunlarının çözümü için bugüne kadar çok emek harcadı. Gelecek Partisi çok doğru bir il başkanı atadı. Bize düşende bizimle olanlarla beraber yol yürümektir. Cem başkana destek olmaktır. Bundan sonra beraberiz” dedi
Sözlerine devam eden Özbaylar, “ Bugüne kadar AK Parti’ye çalıştık. Ne kadar roman oyu varsa her yerde örgütledik, mahallelerde teşkilatlarımızı kurduk, oyumuzu da tulum olarak verdik. Hep tulum olarak oy çıkarttık. Hep tulumdu oylarımız ama bu saatten sonra yemez. Kimse kusura bakmasın bu saatten sonra biz Gelecek Partisi’nde çalışmayı düşünüyoruz.” dedi.
Daha sonra Tepecik Romanları Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Aşkın Özbaylar ve Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur kol kola girerek Tepecikte roman mahallelerini gezerek Gelecek Partisi’ni anlattı. Program sonrası Tepecik’teki muhtarlıklar ziyaret edildi.

karsiyakada-liselerarasi-muzik-senligi

Karşıyaka’da “Liselerarası Müzik Şenliği”

konakli-miniklerden-sanat-eseri-comlekler

Konaklı miniklerden sanat eseri çömlekler