in ,

“Gelecekten de öte” sanatseverleri bekliyor

Ressam Selehattin Sert’in ‘Yapay Zeka, Robotik Çağ Yeni İnsan’ adlı resim sergisi İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu

gelecekten-de-ote-sanatseverleri-bekliyor

Ressam Selehattin Sert, yeni çalışmalarını bilinenin aksine hayli aykırı bir çalışma stiliyle ‘Yapay Zeka, Robotik Çağ Yeni İnsan’ adlı resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
Ressam tablolarında , ‘yapay zeka, zeka kontrolü, gelecek yıllarda yaşanacak robotik gelişmeler ve gelişmelerin içinde kalan yeni insan’ içine alan ilginç kompozisyonlardan oluşan bir sergiye imza atıyor. Sergi Karşıyaka’da Kafe Bengisu Sanat Galerisi’nde 10-30 Ocak tarihleri arasında sanatseverler tarafından ücretsiz olarak gezilebilecek.
Resim sergisini farklı bir konsepte taşımak istediğini ve teknolojiye yetişmeye çalışan insanı anlattığını belirten Sert,” Biliyorsunuz, doktorların yerini robotlar aldı. Artık gençlerimiz farklı bir geleceğe bakıyorlar. Ellerinde telefon olmadan yarına eksik bakıyorlar. Gelecek hem güzel hem kaos dolu. Hem umut hem umutsuzluk dolu. Bu düşünceyi sanatseverlerin beğenisine sunmaya çalıştık” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

selcuk-ozdagdan-gelecek-aciklamalari

Selçuk Özdağ’dan “Gelecek” açıklamaları

turizmci-yazar-karaca-hepimiz-focaliyiz

Turizmci Yazar Karaca “Hepimiz Foçalıyız”