in

Genç Erdemliler Platformu sema töreni düzenledi

 Genç Erdemliler Platformu Bilal Saygılı Camisi Kültür Salonu’nda Mevlana’nın 746. vuslat yıl dönümü dolayısıyla Şeb-i Arus ve sema töreni düzenlendi.

sema-gosterisi

Genç Erdemliler Platformu tarafından düzenlenen Şeb-i Arus ve sema töreninde konuşan Platform Başkanı Öyekçin, Hazreti Mevlana’nın kendisinden sonra gelen nesillere umudu, cesareti, öz güveni ve en çok da vefayı emanet ettiğini ifade etti.

Genç Erdemliler Platformu Bilal Saygılı Camisi Kültür Salonu’nda Mevlana’nın 746. vuslat yıl dönümü dolayısıyla Şeb-i Arus ve sema töreni düzenlendi.  Programa, AK Parti Sosyal Politikalar İl Başkanı Semiha Paçacı, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel, Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı, iş insanı Hasan Ali Karaman, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Platform Başkanı Hüseyin Öyekçin’in konuşmasıyla başlayan tören, program koordinatörü Fatmagül Aydemir’in sunumları ile devam etti.

Vatandaşlardan yoğun ilgi

Hazreti Mevlana ve Şeb-i Arus’un şiirsel ve tasavvuf eserleriyle buluşmasının anlatıldığı programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile ney eşliğinde ilahi ve kaside okundu. İzmir’de bu formatta ilk kez gerçekleşen program vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Törende, sema gösterisi büyük beğeni topladı. Programın ardından törene katılanlara fidan dağıtıldı. Programın açılış konuşmasını yaparak katılımcılara teşekkür eden Genç Erdemliler Platform Başkanı Hüseyin Volkan Öyekçin, “Böyle programlar vesilesi ile birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, gönül köprüleri kurmak istiyoruz. Platform olarak düzenlediğimiz ‘Ahde Vefa’ programından hemen sonra yaptığımız Şeb-i Arus programına yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Mevlana’nın İslam kültürünün en büyük mutasavvıflarından olduğunu dile getiren Öyekçin, “Hazreti Mevlana asırlardır unutulmadı” dedi.

arkasspor-baskentte-4lu-finalde

Arkasspor tur için salonda

ece-seckin-cesmede-sahne-alacak

Ece Seçkin yılbaşında Çeşme’de