Nilüfer çiçeği koruma altında Nilüfer çiçeği koruma altında

Bakan Yumaklı, Kurban Bayramı'nı da içine alan dönemde toplam 56 bin 38 denetim yapıldığını ve bu denetimler sonucunda 608 kişi veya iş yerine toplamda 39 milyon 629 bin 334 lira idari para cezası uygulandığını belirtti. Ayrıca, 3 işletme hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

Yumaklı, yazılı açıklamasında, tarladan sofraya kadar gıda güvenliğini sağlamak ve haksız rekabeti önlemek için çalışmaların sürdürüldüğünü vurguladı. Geçen yıl 1 milyon 300 bin resmi gıda kontrolü gerçekleştirildiğini ve bu kapsamda 18 bin 948 işletmeye idari para cezası uygulandığını da aktardı.

Bakan Yumaklı, bu yıl da Kurban Bayramı öncesinde Türkiye genelinde yoğun ve titiz denetimler yapıldığını, 7 bin 500'den fazla gıda kontrol görevlisi tarafından çalışmaların yürütüldüğünü belirtti. Tüketicilerden de gıda ile ilgili ihbar ve şikayetleri Alo 174 Gıda Hattı'na veya 0 501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı'na bildirmelerini istedi ve vatandaşların sağlığını tehdit eden durumlara karşı kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini vurguladı.

Kaynak: AA