Ege Telgraf Gazetesi muhabiri Seher Onay'ın haberine göre; Cumhur İttifakı'nın AK Partili Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya seçim çalışmaları çerçevesinde ilçede faaliyet gösteren amatör mahalli spor kulüplerine ziyaretlerini sürdürüyor. Altıngenç Spor ve Dadaşspor kulüplerini AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Oktay Özdemir ile birlikte ziyaret eden Gökçekaya, "Değerli başkanlarımız Suat Cömert ve Mevlüt Tilki ile yönetimlerine teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Çiğli bir zamanlar spor ve sporcuları ile ünlü bir ilçeydi. Profesyonel futbolcular yetiştirmiş, bu kardeşlerimiz bizi liglerimizde temsil etmişti. Judo ve atletizmde Çiğlimizden yetişmiş sporcular büyük başarılar kazanmıştı. Maalesef son yıllarda Çiğli'de belediye eliyle spora gereken önem verilmiyor" dedi.

Mordoğan, levrek dostluğunda buluşturdu Mordoğan, levrek dostluğunda buluşturdu

“ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN”

Çiğli'ye belediye başkanı seçildiği takdirde tüm imkanları sporun gelişmesi ve sporcu yetiştirilmesi için seferber edeceklerini kaydeden Başkan Adayı Murat Gökçekaya, şöyle devam etti: "Çocuklarımızın spor alışkanlıklarını geliştirmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Onlara spor yapabilecekleri tesisler kuracak mevcut tesisleri onların spor yapması için tahsis edeceğiz. Çiğli Belediyespor bünyesinde onları çeşitli branşlarda eğiteceğiz. Okullarımızla mahalli kulüplerimizi eşleştirerek çocuklarımıza hem spor imkanı sağlayacak hem de yıldız yetenekleri keşfedeceğiz. Mali açıdan sıkıntı içerisindeki yerel amatör kulüplerimize yasal çerçevede gereken desteği sağlayacağız. Kısacası Çiğlimizde sporu belediyemizin imkanları ile kalkındıracağız. Ben tüm spor kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum."

“BELEDİYE DUYARSIZ KALDI”

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Oktay Özdemir, Sasalı’da atıl vaziyetteki bir sahayı, İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlükleri’nin desteği ile düzenleyerek Altıngenç Kulübü’nün kullanımına tahsis imkanı sağladıklarını belirterek, “Kulübümüz mevcut belediye yönetimine sahanın düzenlenmesi için defalarca başvurmuş ama bir cevap alamamış. Biz büyük emekler verdik. Emekçilerimiz sahadaki otları elleriyle yolarak temizlediler. AK Parti demek hizmet demektir. Kulüplerimize armağan olsun” diye konuştu.  

Kaynak: EGE TELGRAFMuhabir: Seher Onay