in ,

‘Gönül birliği ile hareket ediyoruz’

Virüsle mücadelede vatandaşa desteklerini sürdürdüklerini belirten CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, “Güzel günlerde yine birlikte olacağız” diye konuştu

gonul-birligi-ile-hareket-ediyoruz

Korona virüs salgınına karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’in dört bir yanında da mücadele çalışmaları sürüyor. Virüse karşı yerel yönetimlerle koordinasyonlu biçimde hizmet verdiklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, yaşanılan süreci değerlendirdi, ilçedeki son durumu anlattı. Bayraklı’nın sorunlu bölgeleri çok fazla olan ilçeler arasında yer aldığını belirten Susmuş, “İlçemizde yaşlı nüfusumuzun oranı da yüksek… Bizler de hem ilçe belediyemiz hem de İzmir Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalara CHP Bayraklı İlçe Örgütü olarak elimizden gelen katkıyı koymaya çalışıyoruz. Sorunların çözümü noktasında her daim belediyemiz ile koordinasyon halindeyiz. Hastası olanları ve ihtiyaç sahiplerini tespit ederek destek olmaya çalışıyoruz. İlçe binamız hala faaliyette. Her gün de bir ilçe yöneticimiz nöbet tutarak ihtiyaç doğrultusunda hizmet veriyor. Bizler de belirli dönemlerde ilçemize gidiyoruz ancak maalesef ki bu süreçte binamıza misafir kabul edemiyoruz. Üyelerimiz de gelse içeriye girişi kabul etmiyoruz. Riskli bir dönem ancak bu dönemi de en iyi şekilde atlatacağımıza inancım tam” dedi.

‘YALNIZ BIRAKMIYORUZ’

“Belediyemiz büyük bir özveri ile çalışıyor” diye konuşan Başkan Susmuş, “Dezenfektasyon çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İhtiyaçlı ailelere erzak yardımı yapılıyor, çalışmalar kapsamında sokak hayvanları da destekleniyor. Bizler de bu çalışmalara katkı sunuyoruz. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde vatandaşa ekmek dağıtımı yapılıyor. Diğer zamanlarda ilçemizdeki gençlik ve kadın kolları ekibimiz de çalışmalara destek veriyor. Bizler de kendimiz İlçe Örgütü olarak erzak yardımları yaptık, sokak hayvanlarının beslenmesi ile ilgilendik. 65 yaş üstü vatandaşlarımızla tek tek görüşüyor, onları asla yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Şimdi Ramazan nedeniyle yine bir hem erzak paketi dağıtımı hem de iftarlık dağıtımı gibi çalışmalarımız olacak. Bununla ilgili koordinasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel yönetimlerin sosyal belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirdiğini ancak ihtiyaç sahibi vatandaşların sorunlarının çözümünde belediyelerin tek başına olmamasının yeterli olmadığını düşünüyorum. Çok sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Şu anda yaşananlar sadece sağlık problemi değil. Daha önce de fazla olan işsizlik oranı bu dönemde daha da arttı. Bu konuda devletin de kaynaklarını ve imkanlarını vatandaşın hizmetine tam anlamıyla sunması kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELE EDİYORUZ’

Son olarak ilçede yaşayan vatandaşlarına da seslenen Susmuş, “65 yaş üstü vatandaşımız sokağa çıkamadığı için onların çok büyük sıkıntıları var. Bayraklı’da bu sorunların tamamını diğer ilçelere nazaran çok daha büyük bir şekilde yaşıyoruz. İlçemizin bir yandan çok gelişmiş mahalleleri olsa da diğer yandan gelişmesini tam olarak tamamlayamamış, maddi yönden sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın olduğu bölgelerimiz de var. Her zaman vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık. Sosyal demokrasinin gereği ve dayanışma duygusuyla hareket ediyoruz. Bu dayanışma duygusu her zaman daha da artarak bir an bile eksilmeden devam edecek. Bu zor günler de elbette ki sona erecek. Hepimizin sabır göstermesi, birlik ve beraberlik duygusunu canlı tutması gerekiyor. İyi ve sağlıklı günlerde bir arada olacağız. Biz yine siyasi arenada vatandaşımızın iyiliği için mücadele ediyoruz. Bayraklı’nın çok daha güzel günler görmesi için gönül birliği ile çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

goztepe-idmanlara-basladi

Göztepe, idmanlara başladı

colyak-hastalari-iftarda-baklagil-corbalari-tuketmeli

‘Çölyak hastaları iftarda baklagil çorbaları tüketmeli’