in ,

‘Gönülden kopanlarla Buca’yı kucakladık’

MHP Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser, “Bizlere ulaşan hiç bir vatandaşı geri çevirmedik. Yemeğim yok diyene erzak kolisini ulaştırıyoruz” diye konuştu

gonulden-kopanlarla-bucayi-kucakladik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser, kendi imkanlarıyla başlattıkları kampanyalarla Buca’da her kesimi kucakladıklarını söyledi. İlçe Başkanı Altınkeser, “Süreçte tüm dünyada baş gösteren salgının ramazan ayına denk gelmesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin sayısını bir hayli arttırdı. Ramazandan önce bir kampanya başlattık. 1 hafta sürecekti kampanyamız. İhtiyaç sahibi aileleri belirledik. Hem muhtarlarımızla hem ihtiyaç sahibi aileleri hem talep eden vatandaşları bu listeye aldık. Fakat sayı öyle çoktu ki bu kampanyada artık 3. haftaya geldik. Muhtemelen 2 hafta daha devam edeceğiz. Bizlere ulaşan hiç bir vatandaşı geri çevirmedik. Yemeğim yok diyene erzak kolisini ulaştırıyoruz . Vatandaşı sorgulamıyoruz. Kapımıza geldiyse ihtiyacı vardır. Ana ilkemiz milletimizin yanında olmaktır” dedi.

‘300 DEDİK, ŞİMDİ 1750’

Toplamda 50 kişilik bir ekip olduklarını söyleyen Altınkeser, “Buca İzmir’in 510 bin nüfuslu en büyük ilçesi. Bizim Gediz ovası dediğimiz bölge en fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımızın bulunduğu bölge. Göksu Mahallesi, İnönü Mahallesi, Fırat Mahallesi en çok ihtiyacı olan insanın bulunduğu mahalleler. Ulaşmak çok zor. Ekonomik süreç iyi değil. Biz de başlangıçta 300 koli dağıtırız dedik ama bugün itibariyle 1750 koliyi dağıttık. Şuan toplamda 47 mahalleye tamamen ulaştık. Aynı mahalle ve köylere ikinci kez gidiyoruz. Aileler bazen kalabalık olabiliyor. İnsanların eşinden korktuğu bir zamanda 50 kişilik bir ekiple kolileri kapılarına kadar teslim ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

‘TAMAMEN KENDİ BÜTÇEMİZ’

Karşılaştıkları durumların bazılarının çok trajik olduğunu söyleyen Altınkeser, “Trajik durumlarla karşılaşıyoruz. Eşi rahmetli olmuş ve hiç bir geliri olmayan teyzeyi anlatamam. Biz listeleri oluştururken talepte bulunmayan insanlara da gidiyoruz. Ben size oy vermedim sizden koli talep etmedim diyor. Talep etmeden ulaştığımız için bir kat daha mutlu oluyor vatandaş. Siyasi görüş önemli değil. A partili B partili hiç önemli değil. Herkese ulaşıyoruz. Başvurduğu anda en fazla 48 saat içinde kolileri ulaştırıyoruz. Parti olarak bizlere çok soruluyor ne yerel ne genel iktidar değilsiniz para nereden geliyor diye. Arkamızda hiç bir kurum kuruluş yok. Tamamen kendi bütçelerimizle ve bu kampanyanın doğru yere gittiğini gören hayırseverler bizlere destek oluyor. Zor günleri böyle atlatacağız” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kaynaklari-bitti-oylari-da-eridi

‘Kaynakları bitti, oyları da eridi!’

izmirde-trafik-yogunlugu

48 saatlik yasak sonrası İzmir’de trafik yoğunluğu