Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gördes'te, Sevgi Parkı içinde yapımına başlanan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi'nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törene, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, MHP İlçe Başkanı Abdurrazik Yonat, AK Parti İlçe Halil Erden, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Necati Toprak, KAÇEP Başkanı Feride Batur, AK Parti İlçe Kadın Kolları Seher Eren ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “19 Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik. Bu merkezlerimizde; 4-12 yaş arasındaki çocuklarımıza okul öncesi, matematik, İngilizce, resim, satranç, akıl ve zeka oyunları, hızlı okuma, drama, Türkçe, keman, gitar, bale, jimnastik, hafıza geliştirme, mental aritmetik ve halkoyunları branşlarında eğitimler veriliyor. Belediye Başkanımız Muhammet Akyol Sevgi Parkı'nda bizlere bu alanı tahsis etti. Biz de Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa etmek için hızla çalışmaları başlattık. İhale süreçlerinin ardından temel atma aşamasına geldik. 4 derslikli merkezimizde Gördesli çocuklarımıza 15 branşta hizmet verecek bu güzel yuvamızı inşallah en kısa sürede tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

Çocuklar mecliste: Özel oturumda barış mesajı verildi Çocuklar mecliste: Özel oturumda barış mesajı verildi

Çocuklar için projeler üretmeye devam edeceklerini ifade eden Ergün, “Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimizde eğitim güçlüğü çeken 4-12 yaş arasındaki özel çocuklarımızın da eğitim almasını sağlayacağız. Buradaki amacımız, ailelerimizin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir eğitim yuvası kazandırmak. Yeni bakımevi ve kreşler yapmayı hedefliyoruz. Gördes'imizde de hayata geçireceğimiz bu kreşlerimizin içerisinde; etkinlik sınıfları, spor ve dans stüdyoları, müzik, robotik kodlama, görsel sanat atölyeleri, yemekhane ve ortak alanlarda performans amfileri olacak" dedi.

Konuşmanın ardından Ergün, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile birlikte butona bastı. Okunan dualar eşliğinde temele harç dökülürken, merkezle ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Ergün'e teknik bilgiler verdi. Tören sonunda Ergün, çocuklara top ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Kaynak: DHA