in ,

Gruşçu şimdi de seçilerek başkan!

CHP Konak’ta daha önce atama ile göreve gelen mevcut İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, bu sefer delegenin takdirini toplayarak güven tazeledi.

gruscu-bu-kez-de-secilerek-baskan

CHP Konak’ta daha önce atama ile göreve gelen mevcut İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, bu sefer delegenin takdirini toplayarak güven tazeledi.

417 delegenin oy kullandığı sandıklardan 5 oy geçersiz olarak çıktı. Beyaz listeyle yarışan Gruşçu seçimlerde 229 oy alırken, mavi liste ile yarışan rakibi Ahmet Karadağ ise 171 oyda kaldı.
Seçim sonuçlarının ardından teşekkür konuşması için kürsüye çıkan Gruşçu, “CHP’ye gönül vermiş, partinin ve bu cumhuriyetin ilelebet yaşaması için mücadelesini bu salondan çıkıp sokakta verecek yol arkadaşlarım; mücadele gücümüzü daha da yükselterek devam edeceğiz. Sayın Ahmet Karadağ ağabeyimize bu güzel yarışta karşılıklı olarak dayanışma ve birlik için ve bu sürecin gerçekleşmesinde yarattıkları ortam için çok teşekkür ederim. 23 Aralık’ta kendisini telefonla arayacağım o da bana kahveye gelecek. Orada 2023’te CHP’yi iktidar yapabilmek için neler yapacağımızı konuşacağız.

chp-konakta-secimin-kazanani-gruscu-oldu

‘Asla ihanet etmedik’

Bizler bu güne kadar Cumhuriyet’in var olması için kan dökmüş aziz şehitlerimize ve devrim şehitlerine asla ve asla ihanet etmedik mirasına katmaya geldik. Yükümüz ağır, hedefimiz büyük. Hedeflerimizi birlikte gerçekleştireceğiz. Genç kadrolar yaratmak için yolumuzu aştınız. Bu örgütün daha gidecek çok yolu var. İzmir ve Türkiye siyasetinde pırıl pırıl bir sayfa açmak için çok güzel bir seçim gerçekleştirdiniz. Göreceksiniz, yarından itibaren daha çok çalışacağız ve CHP’nin çıtasını daha da yukarıya taşıyacağız. Gücümüzü biz ilkelerimizden alıyoruz. Siyasette yeni bir dönem başlıyor. Hiç kimsenin pazarlıklar çevrilmediği, kimsenin kimse için taksiratçı olmadığı bir dönem başlıyor. Sayın Belediye Başkanım, çok değerli ağabeyim Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur’a sonuna kadar direnç ve ilkeli duruşu için çok teşekkür ederim. O hepimizin başkanı…” dedi.

“Konak’ta seçimler kavgasız bitmez diyenlere çok güzel bir ders verdik” Karadağ, “Kavgasız bitirdik kavgasız götüreceğiz. Buraya kadar hasta gelen delege arkadaşlarımız oldu. Bu saate kadaer bekleyip oy kullandığınız için çok teşekkür ediyor, yeni başkana başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘HEP BERABER OMUZ OMUZA’

Divan üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kongremizi yönettiği için bütün divan üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bugün Konak ilçemizde demokrasi şöleni yaşandı. CHP’nin nasıl kongre yaptığını da nasıl başardığını da, insanların yan yana omuz omuza, hiçbir ağız dalaşı olmadan nasıl yapacağını gösterdiniz. Ahmet Karadağ benim çok eski arkadaşım, dostum. Siyasette çok büyük tecrübeleri var. Ayın 23’ünden itibaren hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Bundan sonra Konak’ta yüzde 70’ten az oy aldık mı o işi kabul etmiyorum. Divan başkanlığı görevini yürüten CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da, “Genç dinamik bir başkanınız, ak saçlı bir ağabeyiniz olacak” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ

CHP-Konakta-cagri-gruscu-guven-tazeledi

CHP Konak’ta Çağrı Gruşçu güven tazeledi

golpark-mucadelesi-mutlu-sonla-bitti

Gölpark mücadalesi mutlu sonla bitti!