in ,

Gruşçu’dan Yücel’e açık destek

CHP’de İl Kongresi öncesinde ilçe ziyaretlerini tam gaz sürdüren mevcut başkan Deniz Yücel, Konak’ta Başkan Gruşçu’dan destek sözü aldı

gruscudan-yucele-acik-destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 8 Şubat‘ta gerçekleşecek olan İl Kongresi öncesi ilçe turlarını sürdürüyor. 30 ilçe turuna çıkan, daha önce Bakırçay ve Küçük Menderes‘teki ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Yücel’in son durağı CHP Konak İlçe Örgütü oldu. Yücel’e ziyaretinde il yöneticileri ve Buca İlçe Başkanı Hacer Taş da eşlik etti.
Ziyaretinde, “Böyle canlı, inançlı ve kararlı bir ilçe örgütüyle buluştuğum için onur ve şeref duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan CHP İzmir İl Başkanı Yücel, “İlçe başkanımız yaklaşık 2 senedir birlikte çalıştığımız başarılı bir arkadaşımız. Geçen dönem yönetimden seçilmişti, bugün kongrede yeniden ilçe başkanı olarak seçilip yeni yönetimle göreve başladı. Öncelikle ilçe başkanımız Çağrı Gruşçu‘yu, yeni seçilen yönetim kurulu üyelerimizi, il delegelerimizi tebrik ediyorum. Aldığınız bu görevde başarılar diliyorum. İlçe kongrelerimizi tamamladık. Önümüzde bir il kongresi var. İl kongresinden sonra kurultayımız var. Bu dönem seçilen ve görev alan ilçe başkanları, yöneticileri, ilçe başkan ve yöneticileriyle ondan sonra partinin üst kademelerinde görev yapacak olan yöneticilerimizi CHP’yi iktidara taşıyacak olan kadrolar olarak görüyorum. Yerel seçimlerde halkımız bize kredi ve görev verdi. İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile rekor bir oy ile seçim kazandık. CHP İzmir İl örgütü her zaman Türkiye’de parti örgütlerine öncülük etmiş bir misyona sahip olmuştur. Bundan sonra görev ve sorumluluklarımız çok daha ağır” dedi.

‘GÖREV VERECEĞİZ’

Bu dayanışmayı, birlikteliği ve mücadele ruhunu önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmek zorunda olduklarının da altını çizen Yücel, “İzmir dışında kazanamadığımız komşu illerimizi ve Türkiye genelinde CHP’ye ihtiyacı olan tüm illerimize İzmir’den destek vermek zorudayız. Başarının anahtarı ekip anlayışıdır, takım çalışmasıdır, dayanışmadır, birliktir, beraberliktir… İzmir’de bunu gösterdik, önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmek zorundayız. Yeni seçilen birbirinden değerli ilçe başkanlarımız var. Bu dönem gençlere, kadınlara, partimizin bütün yükünü omuzlarında taşıyan tüm arkadaşlarımıza daha fazla görev verecek ve sahip çıkacağız. CHP iktidarı, birliği, beraberliği ve dayanışmayı geliştirdiğimiz takdirde zaten kendisi gelecektir. Hata yapma lüksümüz yok. Bu ateşi ve ışığı il kongremizde başlatarak CHP’yi iktidara taşıyacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE UMUT…”

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğine dikkati çeken CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu da, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar çok ağır. Bizler de bu şartlarla boğuşuyoruz. Ekonomide, sağlıkta, dış politikada, istihdam alanında ve genç işsizliğinde son derece kötü şartlar altında yönetilen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Buradaki sorunları ortadan kaldırmanın tek bir noktası var. O da Cumhuriyet’in temel değerlerine dayanan ve Mustafa Kemal’in açtığı yolda durmadan yürüyeceğine ant içmiş olan CHP’lilerin kesin duruşu ve tavrıdır. O nedenle bize çok büyük bir sorumluluk düştüğünü bilerek kurumsal anlamda tarihsel bir misyon düştüğünü bilerek hareket etme sorumluluğunun bilincinde olacağız. Önümüzde il kongremiz ve kurultayımız var. Kendi kongremizde, güçlü bir ilçe kongresi güçlü bir il kongresini; güçlü bir il kongresi ise güçlü kurultayı yaratacak. Son olarak güçlü bir kurultay da güçlü bir Türkiye’ye umut olmamızı sağlayacak. Bu bilinçle hareket ederek asla ayrışmadan ve bölüşmeden bugün AKP iktidarının yaptığı gibi ayrıştırma ve ötekileştirme politikalarını bırakın topluma yansıtmayı, parti içinde asla yansıtmadan bir arada durarak iktidar inancımızla hareket edip büyüyeceğiz. O yüzden hepimize çok büyük bir görev düşüyor” dedi.

ÖNCE BAŞARILAR DİLEDİ…

İlçe kongrelerini, “100’üncü Yılda Türkiye Kongresi” adı altında gerçekleştirdiklerini de hatırlayan Gruşçu, “Biliyorsunuz ki oradan bir sonuç bildirgesi çıkardık. O sonuç bildirgesi bizim önümüzdeki iki yılımızı planlamak hem de 100’üncü yılımız olan 2023’te Cumhuriyet’i ve ülkemizi nasıl tahahül ettiğimizi ortaya koyan bir çözüm belgesidir. O nedenle biz bunun il kongremize de yansıyabileceği inancı ile hepimizin ülke sorunları ve çözüm önerilerini de düşünerek uyum içinde ve bir arada girdiğimiz o salondan güçlü kadrolar yaratıp birlikte çıkacağımız inancını yaşıyorum. İl Başkanımız Deniz Yücel ve ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Kendileri yerel ve genel seçimlerde uyum içinde çalışmış, bugüne kadar üzerlerine düşen ne varsa yerine getirerek her daim yanımızda olmuş, omuz omuza bu mücadele emeğimizi ve lokmamızı büyütmek adına çok ciddi çalışmalar içerisinde olduğumuz il başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte çıktığı yolda başarılar diliyorum. Hepimiz için güzel sonuçlu bir il kongresi olacağına inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

SONRA ‘DESTEKLEYECEĞİZ’

Daha sonra İl Başkanı Yücel ve il yöneticileriyle makamında bir araya gelen Gruşçu, il kongresiyle ilgili tavrını şu sözlerle ortaya koydu: “Geçmiş dönemde birlikte uyum içinde çalıştığımız ve başarılı sonuçlara imza attığımız Sayın Deniz Yücel ile yol yürümekten onur duyduk. Bu onurlu yolda yürümeye devam ettiğimiz için önümüzdeki dönem de Sayın İl Başkanımızı desteklediğimizi söylemek istiyorum. Umarız ki aynı ilçe kongrelerinde olduğu gibi şölen havasında bir il kongresi geçiririz.”

Yağmur GÜLÜ / Rutin Haber

baskan-batur-elazigda

Başkan Batur Elazığ’da

kitap-sayfalarindan-olusan-gelinlik-satildi

Kitap sayfalarından oluşan gelinlik satıldı