in ,

Gültepe’de dönüşüm ya olacak ya olacak!’

Konak Belediyesi Gültepe Çınartepe Mahallesi’nde Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı açılışını gerçekleştirdi

Konak Belediyesi Gültepe Çınartepe Mahallesi’nde Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı açılışını gerçekleşti. Uzun yıllardır atıl durumdaki park sonunda kullanıma açıldı.
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı açılışını yaptı. Açılış törenine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Sevda Erdan Kılıç, CHP Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Kotan, CHP İlçe Başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Tören kafkas oyunları dans gösterisiyle başladı.

VATANDAŞIMIZ HAK EDİYOR

Açılış konuşmasını yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bugün güzel bir tesisin açılışını yapacağız. Seçim döneminde önümüze çıkan vatandaşlarımızın, mahalle muhtarlarımızın önümüze geçip en fazla istedikleri bu alanın yeniden işler duruma getirilmesiydi. Geçmişte alınmış ama tekrar iade edilmiş. Seçildikten sonra hemen çalışmaya başladık. Bu güzel alanın kente kazandırılması noktasında çalıştık. Hazine mülkü olan bu alanda Orman Müdürlüğünün tahsisi vardı, müracaat ettik ve meclisteki Cumhur İttifakı arkadaşlarımızın katkısı dönemin Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin onayıyla alanı 29 yıllığına belediyemize kazandırdık. 37 meclis üyesi arkadaşıma teşekkür ediyorum. Çalışmaya başladığımızda yıkılmış kafeteryayı baştan yaptık, çocuklarımız burada macera yaşasın istedik ve macera parkı kurduk. Macera parkımız her yaşa hitap edecek şekilde hazırlandı, piknik alanları, basketbol sahası, 5 milyonluk bir harcamayla 9 ay kısa gibi bir sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Buradaki vatandaşlarımız her şeyi hak ediyor. Tunç Başkanla beraber seçimden bu yana ‘Aşağıda ne varsa yukarıda da olacak’ dedik, çalışmalarımız bunu gösteriyor” açıklamalarında bulundu.

DÖNÜŞÜM YA OLACAK YA OLACAK’

Gültepe Kentsel Dönüşüm çalışmalarına yönelik de bilgi veren Batur, “Toros’taki sosyal tesis alanını tamamladık. O bölgedeki vatandaşlarımızın sosyal yaşam alanında önemli bir çalışmayı da tamamladık. Şimdi Gültepe’de en önemli yatırımlardan biri olan Atatürk Kapalı Spor Tesisini tamamladık geçtiğimiz günlerde. Konak Belediyesi deyince akla Gültepe kentsel dönüşümü geliyor. Buradaki halkın en çok talep ettiği şey dönüşüm. Vatandaşın bu istediğine kulağımızı tıkayamazdık, 9 ayda 300 hektarlık 14 mahallenin kentsel dönüşüm planını tamamladık. Tüm siyasi partilerden meclis üyesi arkadaşlarım oybirliği ile planı desteklediler. Tunç Başkanıma ‘Bu planın bir an evvel hayata geçmesi lazım’ dedim, hemen gündeme aldı ve Büyükşehri meclisinden geçirdik. Askı sürecinde Şehir Plancıları Odasının itirazıyla karşılaştık, geriye dönmedik. Kentsel dönüşüm Gültepe’de ya olacak ya olacak. Sizlerle birlikte yapacağız. Şu anda mahkemenin tespit ettiği eksiklikleri tamamlıyoruz, Büyükşehir Belediyemizin bürokratlarıyla birlikte planlıyoruz, Temmuz ayında gündeme getireceğiz” dedi.

MÜDAHALE EDELİM’

Konuşmasında merhum başkan Aydın Ertan’ı yad eden Batur, “Her milli bayramda bir açılış yapıyoruz, 23 Nisan’da Sancar Maruflu Bilim Merkezini açtık. Şimdi 30 Ağustos geliyor, 1. Kadriye’deki sosyal tesis alanımızı hizmete açmayı Planlıyoruz. Bir taraftan kentsel dönüşüm bir taraftan sosyal ihtiyaçları karşılayacak tesisleri yapıyoruz. Bu alanın ismi çok anlamlı, efsane başkanımız Aydın Erten, bir kez daha başkanımızı saygıyla anıyoruz. 11 Ağustos ölüm yıldönümü, her yıl kendisini mezarı başında anıyoruz. 11 Ağustos’ta bu alanın içine büstünü yapıp, açılışını birlikte yapacağız. Çok güzel bir tesis oldu, buradaki halkımıza emanet ediyorum. Sıkıntılı konuları iletin anında müdahale edelim” açıklamalarında bulundu.

RUHU ŞAD OLSUN’

Alana ilişkin konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Aydın Erten rekreasyon alanı, bu değerli yeşil alanımız 2013’te kente kazandırılmış, 2017’de Bakanlığa geçmiş ve işletme hakları bir firmaya devredilmişti, maalesef boş bir araziye dönüştü. Abdül Başkan göreve gelir gelmez attığı ilk adımlardan biri alanın yeniden belediyeye tahsisi oldu. Kentimizin akciğerleri olan bu alanı Konak Belediyemize 29 yıllığına kiraladı. Bu alanın yeniden hizmete sunulmuş olmasının onurunu yaşıyoruz. Eminim Aydın Erten yukarıdan gülümseyerek ve takdirle izliyordur. Ruhu şad olsun. Hemşerilerimiz bu güzel yerde İzmir’i, körfezi kuş bakışı gözlemleyecek, doğanın eşsiz güzelliklerini tadacak. Bu alanı hizmete açarak, kentteki yeşil altyapının önemli bir parçasını oluşturan Abdül Başkanımıza teşekkür ediyorum. Belediye Başkanların en asli görevi kentin doğasına sahip çıkmaktır. Doğayı tahrip ettik ve şimdi beton yuvalarında hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bu alanları korumak kıvançla takip ettiğimiz bir çalışma” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

Altay: “Mateusz Lis, sözleşmesini tek taraflı feshederek sözünü tutmamıştır”

sevgi-yolu-esnafi

‘Alan da satan da tükenmek üzere’