CHP Büyükşehir Adayı Tugay'dan Göztepe'ye destek müjdesi! CHP Büyükşehir Adayı Tugay'dan Göztepe'ye destek müjdesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Menderes Belediye Başkanı Aday Adayı Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, yaptığı ziyaretlerde saadece yerel seçimler için değil gelecek nesiller için ciddi çalışmalar ortaya konulması gerektiğini dile getirdi.

HALKIMIZ KENDİNİ BULACAK

İlçenin kanaat önderleriyle bir araya gelen Doç. Dr. Gümüşoğlu, “Bu yeni yaklaşımı tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Siyasetin içinde bulunduğu kısır döngüyü kıracağız. Topluma dayatılan her türlü siyasal ve sosyolojik müdahaleye son vereceğiz. Tamda CHP Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi özgür ve eşit yurttaşlığın kendi kaderine el koyacağı bir düzeni inşa edeceğiz. Bu yeni siyaset, halkımızın doğrudan kendini bulacağı, özgür iradesiyle Menderes’in, İzmir’in hatta ülkemizin geleceğine yön vereceği büyük bir azim ve kararlılığı ortaya çıkaracaktır. Yeni bir siyaset anlayışını ilçemizde yeşertmek, toplumsal birlikteliği en üst düzeye çıkarmak, krizlerin değil çözümlerin konuşulduğu bir süreci örgütlemek için çıktığımız bu yolda yerel seçimler önemli bir dönüm noktası olacaktır” dedi.

ÖZNESİ VE ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ

Adil bir kalkınma sürecini başlatacaklarını vurgulayan Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “Son çeyrek yüzyılını kaybetmiş olan ülkemizin, kamucu bir anlayışa dayanan hızlı ve adil bir kalkınma sürecine duyduğu ihtiyaç açıktır. Halka rağmen değil, her adımını halkla birlikte atan dinamik, yenilikçi, katılımcı bir politik ortamın öznesi ve öncüsü olacağız. 21’inci yüzyılda emekçilerin, güvencesizlerin, yoksulların, dezavantajlı grupların artan ve ağırlaşan sorunlarına yeni bir anlayışla, cesur ve kararlı şekilde üreteceğimiz politikalarla umut olacağız. Menderes Belediyesi’ni daha fazla hesap verebilir, denetlenebilir, şeffaf, katılımcı süreçleri işleten, denge denetleme mekanizmalarını etkinleştiren, ölçme değerlendirmeden en iyi şekilde yararlanan canlı ve diri bir kurumsal yapıya kavuşturacağız. Belediyemizi, yeni yerel politikalar üreten, toplumsal bağları güçlü, yeni mücadele biçimleri yaratabilme kapasitesi yüksek bir yapıya kısa zamanda dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

KAZANAN MENDERES OLACAK

Katma değere önem vereceklerini vurgulayan CHP Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “İlçemizin ve ülkemizin kaynaklarının hoyratça kullanımına izin vermeyeceğiz. Ucuz iş gücü cenneti olmayacağız. Sürekli çarkları dönen bir üretim sürecini stratejik olarak planlayacak ve yaşama geçireceğiz. İlçemizin kapsamlı bir üretim dönüşümü ile nitelikli istihdam yaratarak hep birlikte zenginleşeceğimiz bir ekonomik yapıyı kuracağız. Menderesimizi katma değeri yüksek üretimle, sürdürülebilir kalkınmanın bölgesel öncüsü aktörlerinden biri yapacağız. İlçe sınırları içinde hakça rekabet koşullarıyla ve emekle üreten herkesin, hep birlikte zenginleştiği ekonomik yapıyı yaşama geçireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Bülten