in ,

Günaydın: “Kazanan Torbalı olur”

Yeni dönem için yeniden yola çıkan CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, “Birlik içinde ılımlı ve gayet sade bir seçim gerçekleştireceğiz” dedi

gunaydin-kazanan-torbali-olur

CHP İzmir, ilçe kongrelerinde ikinci haftayı geride bıraktı. Daha şimdiden gelecek dönem ilçelerde görev olacak 6 başkan belirlenirken, geride kalan seçimlerin ne sonuçlar vereceği ise merak konusu oluyor. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un yerel yönetim seçimleri süresince görevinden çekilerek aday olmasının ardından yerine atanan Erol Günaydın, yeni dönemde bu sefer seçilen ilçe başkanı olmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Mahalle delege seçimlerinde sarı liste ile yarıştıklarını ve şeffaf bir şekilde süreci yönettiklerini belirten Günaydın, “Şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Delege sürecimizde bütün mahallelerde başarıyla çıktık. Çok ılımlı, gayet sade bir kongre süreci yaşayacağız düşüncesindeyim. Herhangi bir sorun beklentimiz yok. Olmamalı da zaten, partimizin özelliği bu. Torbalı’da henüz benden başka bir aday olduğunu duymadım. Karşı taraf çıkmadı. Rakibimiz olsa da birlik, beraberlik ve saygı çerçevesinden asla ayrılmayız” dedi.

“Beraberlik meyvesi”

Kendisinin yerel yönetim seçimleri süresinde Torbalı Belediye Başkanı olmak için İsmail Uygur’un görevinden istifa etmesinin ardından atamayla geldiğini belirten Günaydın, “Uzun yıllar partide bir fiil görev aldım. Üç dönem saymanlık görevini yerine getirdim. Partimin dışında bir çalışmanın içinde yer almadım. Örgütümle iç içeyim. 35 yıla yakın ilçemde bir firmanın tahsilat sorumluluğunu yaptım. Kısacası köylümü yakından tanıyorum. İsmail Bey’in belediye başkanlığı için çalışmasının ardından süreç böyle cereyan etti. Ankara’da da yapılan görüşmeler sonrası adaylığı kesinleşince hep birlikte çalıştık. Sonunda da 8 bin oy fark atarak büyük bir başarı elde ettik. Biz bugüne kadar hep birlik ve beraberlik etmenin meyvesini aldık. Bu ne benim ne de İsmail Başkan’ın tek başına yaptığı bir başarı değildi. Ekip olmak çok önemliydi. Bunu ekibimizle birlikte başardık. Tartışmayı içimizde yaptık. Doğru adayı kendi içimizde esnaf ve vatandaşın da ayağına giderek tespit ettik. Geçmişte zaten iki dönem belediye başkanlığı yapmış, yaptıklarıyla insanların kalbinde yer elde etmişti. Harika ve asla küçümsenmeyecek başarıları vardı. İlçemizin böyle bütünleştirici bir isme ihtiyacı vardı. Sonuç olarak Torbalı’nın istediği bir aday çıkararak seçimleri aldık. Bu dönemde de yine aynı vizyonla çalışmalarımızı yapacak, ilçemizi hak ettiği yere getirmek için hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Demokratik seçim”

Daha önce atamayla geldiğini ancak şimdi de delegenin takdirini alarak ve seçilerek gelme gibi bir arzusu olduğunu dile getiren Günaydın, “Böylesinin daha güzel olacağı inancındayım. Aslında hepsi benim arkadaşım, çıkacak sonuç çok da fark etmeyecektir. Daha önce de yönetimden atanmıştım, kendi içlerinde beni tercih etmişlerdi. Şimdi keza yine aynı… Birlik ve beraberlik içinde olmakta fayda var. Bu, neticede demokratik bir seçimdir. Bu seçimin kaybedeni olmaz. Kazanan Torbalı olacak” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

sanal-dunyada-gorulecek-muzeler

Sanal dünyada görülecek müzeler

menenjit-asisi-cagrisi

Aile hekimlerinden menenjit aşısı çağrısı