in ,

‘Güzel günler artık bizleri bekliyor’

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Korona virüs salgınını gelişmiş sağlık alt yapımız ve güçlü bir lider ile başarıyla geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu

necip-nasir-2b-arazi

Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen korona virüs salgını sürecinin artık normalleşme evresinde olduğunu hatırlatan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, en büyük avantajın sağlık alanındaki gelişmişlikten kaynaklı olduğunu söyledi. Nasır, “Yaşanan pandemi süreci bitiyor görünse dahi, Sağlık Bakanlığımızın koyduğu kurallar çerçevesince dikkat ederek normalleşme sürecini geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, artık bu süreçte sahaya iniyoruz. Geçirilen döneme baktığımızda Türkiye çok iyi bir konumda. Türk halkının tedbirlere uyması ve bu tedbirler doğrultusuna hareket etmesinin, Dünya Sağlık Örgütü’nün de takdir ettiği gibi bizlerin çok iyi bir konumda olmasını sağladı. Gelişmiş sağlık alt yapımız ve güçlü bir lider bu dönemin bu şekilde başarıyla geçirilmesinin en büyük iki nedeni. Bu süreçte Türkiye’yi ekonomik anlamda değerlendirirsek, üretimi hiç durdurmamıştır. Bu nedenle zaten Ekonomi Bakanımız Sayın Berat Albayrak son ekonomi paketini açıkladı. Bu paketin içerisinde bir sürü müjde var” dedi.

‘BÜYÜK HİZMETLER GELİYOR’

Açıklanan müjdelerden birinin inşat sektörüyle ilgili olduğunu söyleyen Nasır, inşaat sektörünün durumunun İzmir ve Türkiye’de iyi ilerlediğini ifade etti. Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın, “Bundan sonraki süreçte, normalleşme sürecinde iktisadi faaliyetin devamı, iç talebin normalleşmesi, sosyal ihtiyaç destek paketleri olacak. Biz burada olduğumuz sürece anahtar milletin elinde olacak. Finansman kredi destek paketleri, konutta Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uygun maliyetli uzun vadeli, farklı paketler olacak” sözlerine yönelik konuşan Nasır, “Vatandaşlarımız baktığınızda 2018 ekonomik kriz saldırısında yatırımın önemini anladı. Toplumsal dayanışma ve hükümetin aldığı önlemler ile o krizi atlattık. Şimdi pandemi döneminde üretimin durmadığı bir Türkiye var. Bu süreçten sonra inşaat sektörü de hızla canlanacak. En güzel müjdelerden biri de vatandaşların ev sahibi olabilecekleri. Bu anlamda çok güzel gelişmeler bizleri bekliyor. Türkiye sağlıkta olduğu gibi inşaat sektöründe de iyi bir durumda ve konumda bulunuyor. Yeni haberler de var, onlar da bizleri bekliyor. Neredeyse 15 yıla yayılan kredilerle herkes ev sahibi olabilecek. Yani bu kendi gelirine göre herkes ev sahibi olabilecek demek. Vatandaş için büyük hizmetler geliyor. Bu sayede sektörde canlı olacak. Bizleri güzel günler bekliyor” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

ege-universitesinde-asi-enstitusu-icin-basvuru-sureci-tamamlandi

Ege Üniversitesi’nde aşı enstitüsü için başvuru süreci tamamlandı

tursunun-yaninda-utu-satisi-bitiyor-mu

Turşunun yanında ütü satışı bitiyor mu?