in ,

Güzelbahçe Belediyesi’nden Çocuklara Sömestre Hediyesi

Güzelbahçe Belediyesi ve Girişiyorum Derneği işbirliğiyle, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için yarıyıl tatilinde etkinlik ve atölyeler yapılacak

guzelbahce-belediyesinden-cocuklara-somestre-hediyesi

Güzelbahçe Belediyesi, öğrencilerin sömestr tatilline girmesiyle zamanlarını daha verimli kullanmaları için bir dizi etkinlik atölyeleri oluşturuyor. Bu kapsamda, “çocuklar için finansal okur yazarlık paramı yönetebiliyorum atölyesi, smart akıllı hedefler atölyesi ve kodlama oyunları&yaratıcı düşünce oyunları atölyesi” oluşturulacak. Öğrenciler için farklı yaş gruplarına yönelik düzenlenen çocuk atölyelerinde, her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriliyor. Eğitimci, girişimci, mentor Aydan Tuncayengin’in düzenlediği atölye, öğrencilerin para kavramı, mal ve hizmetler, istek ve ihtiyaç, tasarruf, birikim, sorumlu tüketim ve harcama alışkanlıkları gibi kavramları tanıyarak ve anlayarak finansal okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi hedeflemekte.
Sömestr tatili çocukların aileleri ile daha çok zaman geçirmelerini hedeflediklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “ Akademik eğitime ara verildiği dönem içerisinde ebeveynler çocuklarının daha yararlı olacağını düşündükleri sosyal ortamlarda bulunmalarını istiyorlar. Okul dışında yapılan aktiviteler hem aileleri ile zaman geçirmek hem de farklı sosyal ortamlara katılmalarını sağlamak açısından da faydalı olacaktır. Sosyal becerilerin gelişmesinde sosyal ortamların önemi büyük. Çocuklarda sosyal beceri kazanımı küçük yaşlarda başlamalı ve hayat boyu devam etmelidir. Çocukların sosyal beceri kazanması, sosyal ortamlar ve ailelerin tutum ve davranışlarıyla gelişir. Biz de bu tatil sürecinde çocuklarımızın hem eğlenip hem de kendilerini geliştirebilecekleri bir etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.
26 Ocak Perşembe günü sömestr programı kapsamında 5–12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak “Uçurtmam ve Hikayelerim” atölyesi, 1. Grup 13.30-14.00, 2. Grup 15.00-16.00 saatleri arasında Güzelbahçe Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılacak.
27 Ocak 2023 Cuma günü ise 9–11 yaş aralığındaki çocuklara yönelik  “Çocuklar İçin Finansal Okur Yazarlık Paramı Yönetebiliyorum” atölyesi, saat 11.00’de, 9–12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik “SMART Akıllı Hedefler Atölyesi” saat 13:00’da, 9-14 yaş grubu öğrencilerine yönelik Programlama Ve Robotik Eğitmeni Erşan Altürk’ün “Kodlama Oyunları&Yaratıcı Düşünce Oyunları Atölyesi” saat 15:00’da yapılacak. Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

ugur-mumcu-gaziemirde-turkulerle-anildi

Uğur Mumcu, Gaziemir’de türkülerle anıldı

roman-kultur-merkezi-tepecikin-gozbebegi

Roman Kültür Merkezi Tepecik’in gözbebeği